V sobotu 24. 2. 2019 se v Benicích odehrálo čtvrté utkání extraligy mezi domácím Sokolem Meteor Praha – Radotín „A“ a Badminton FSpS MU „A“. Jak se našemu týmu v tomto utkání vedlo?

K prvnímu zápasu nastoupil na kurt číslo dvě pánský debl, ve kterém proti sobě sehráli zápas Jan Louda s Michalem Rogalskim a Vojtěch Šelong s Raulem Mustem. Po necelé půl hodině bylo rozhodnuto. Louda s Rogalskim posunují Meteor do vedení 1:0.

Na kurtu číslo jedna mezitím probíhala smíšená čtyřhra, ve které se nám představili Pavel Drančák s Petyou Nedelchevou proti Magdaléně Lajdové s Adamem Cwalinou. Ve velmi vyrovnaném prvním setu zvítězil pár Drančák, Nedelcheva 21-18. Druhý set potvrdil vyrovnanost zápasu, když  Lajdová se Cwalinou dokázali vyzrát nad meteorskou dvojicí. Poslední set se stal velkou bitvou. Za stavu 19-19 by se dalo napětí v hale krájet. Po udržení chladné hlavy v koncovce nakonec zvítězil pár Masarykovi Univerzity a tím vyrovnal skóre.

K dalšímu zápasu nastoupil Michal Rogalski proti Raulovi Mustovi. Michalovi se v prvním setu vedlo o něco lépe, a tak zvítězil 21-17. Druhý set byl ještě vyrovnanější, ale Michal dál pokračoval ve své hře a nakonec se mohl radovat z vítězství. Získal pro Meteor druhý bod.

Dámský debl v podání Sabiny Milové s Petyou Nedelchevou a Magdalény Lajdové se Zuzanou Pavelkovou byl opět velmi vyrovnaný. Vedení se ujala dvojice Lajdová, Pavelková po vítězství v prvním setu 21-19. Milová s Nedelchevou je však dorovnaly a opět se šlo do třetího setu. Nakonec hru ovládly Sabina Milová s Petrou Nedelchevou vítězstvím 19-21, 21-12, 21-18.

V první pánské čtyřhře se proti sobě postavili Pavel Drančák se Steffenem Rasmussenem a Adam Mendrek s Adamem Cwalinou. V prvním setu jasně zvítězil Adam Mendrek s Adamem Cwalinou 21-15. Druhý set byl úplně o něčem jiném. Čtveřice pánů se prala o každý bod. K vidění byly nádherné dlouhé výměny plné pestrých úderů. Nakonec set skončil 23-21 ve prospěch hráčů Masarykovy univerzity. Tímto bodem stáhli náskok našeho týmu na 3:2.

V disciplíně dámská dvouhra se střetly Sabina Milová a Zuzana Pavelková. Prvnímu setu dominovala Zuzana Pavelková, která vyhrála nad Sabinou Milovou 21-12. Sabča však hned ze začátku druhého setu dostala hru pod kontrolu a dorovnala zápas. Třetí set skončil 21-13 pro Sabinu Milovou.

Na druhém kurtu probíhal pánský singl, kde sehrál zápas loňský mistr republiky Jan Louda s úřadujícím mistrem republiky Adamem Mendrekem. Při tomto zápase hala vřela nadšením. Honza se ihned ujal vedení a v prvním setu zvítězil 21-18. Druhý set byl ještě lepší, když dokázal porazit Adama 21-13. Honza tak získal pro Meteor pátý bod.

K poslednímu zápasu dne nastoupil Steffen Rasmussen proti Janu Janoštíkovi. Dvousetová bitva skončila vítězně pro Steffena 21-15, 21-13.

Sokol Meteor Praha – Radotín „A“ zvítězil nad Badminton FSpS MU „A“ 6:2.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci Meteoru.