Nejmaldší badmintonisté posbírali ve Štěrboholích na GPB U13  celkem pět  medailí – dvě zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové. DO Prahy přijelo více než 120  hráčů z celé republiky. Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 chlapců a 9 dívek.

Nejúspěšnějším hráčem celého turnaje se stal Tomáš Bláha, který zvítězil jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře s A. Srncem z TJ HAMR.  A to ještě nehrál mix, jelikož dle pravidel se hráči na prvních osmi místech celostátního žebříčku dané disciplíny nesmějí turnaje typu „B“ účastnit.

Ve finále dvouhry , které bylo radotínskou záležitostí, porazil svého spoluhráče Adama Krále po vyrovnaném  boji. Kluci místy předváděli opravdu velmi pěkný badminton, který ocenily i obě finalistky dvouhry dívek. Adam svoji profesorskou hrou vždy první polovinu setů Tomáše přehrával, ale nakonec rozhodla větší variabilita a technická dovednost Tomáše.

A to ještě na třetím místě skončil Milan Kovář, jemuž se turnaj náramně vyvedl  a  jako nenasazený postupně porazil i dva nasazené hráče a  poprvé stál na stupni vítězů takového turnaje.  O jeho prohře právě s Adamem rozhodl větší počet nevynucených chyb a možná i trochu nervozita.

Druhou zlatou medaili získal Tomáš ve čtyřhře s Adamem Srncem z Hamru , když pro tento turnaj vytvořený pár porazil všechny výše nasazené páry a oba mladí badmintonisté prokázali, že jsou opravdu oba velmi nadějní badmintonisté.

Ve dvouhře dívek se  10ti letá Bára Bursová dokázala vypořádat  se staršími soupeřkami až do semifinále. Tam ale narazila na velmi dobře a zejména rychle hrající běhavou Luckou Krulovou. Té sice podlehla, ale  i tak si Bára zaslouží obdiv jak s levou rukou v sádře celý turnaj zvládla. Není to jednoduché, nebot  hráč má v takovém případě úplně jinak rozložené těžiště a stabilitu.

Překvapením , ale velice příjemným, se stal výkon Helči Chvalové zejména v deblu. Zde společně s Janou Flusserovou z Proseka postoupila až do semifinále a odváží si tak rovněž bronz. I ve dvouhře se Helča proti Báře držela, ale tréninkový výpadek během léta kvůli jejímu druhému sportu přeci jen byl právě ve dvouhře znát. Věřím, že Helenka manko dožene a na podzim se bude postupně zlepšovat.

Ani další  hráči se  v poli více než 120 hráčů rozhodně neztratili. Všichni bojovali, někteří s většími úspěchy jiní s o něco menšími. Příslibem jsou výkony Jonáše Marka a bojovnost Petry Kropáčové , kteří  oba  i v příštím roce zůstávají  v této věkové kategorii a bude určitě v Praze patřit k těm nejlepší.