Pro Kateřinu Mikelovou to byla pořádně oslavná neděle. Oslavy ale neprobíhaly jen z důvodu Katčiných jmenin, ale hlavně kvůli zisku zlaté medaile na Mezinárodním mistrovství České republiky juniorů, které probíhalo od 23. do 25. 11. 2018 v Orlové ! Tu Mikelová vybojovala společně se svou deblovou parťačkou Nelou Němcovou. Povedený výkon Mikelová předvedla ale také ve dvouhře dívek, ve které byla jen krůček od postupu mezi nejlepší čtyři singlistky turnaje.

Čtyřhra dívek

Cesta turnajem to nebyla pro šestnáctiletý pár vůbec jednoduchá. Jak samy v rozhovoru přiznávají, již první vyhrané kolo proti ruské dvojici bylo překvapením.

„Los pro nás nebyl ideální, jely jsme sem s tím, že budeme mít štěstí, když postoupíme z prvního kola. To, že jsme porazily Rusky, byl pro nás úžasný úspěch, takže celkově je to prostě neuvěřitelné,“ sděluje své první dojmy Kateřina Mikelová.

Ve čtvrtfinále čekal české hráčky druhý nasazený pár z Francie. Po rozpačitém a v koncovce prohraném prvním setu ale Mikelová s Němcovou vývoj zápasu otočily, v následujících dvou sadách zvítězily dvakrát 21:14 a mohly se tak radovat z postupu mezi nejlepší čtyři dívčí dvojice turnaje.
Semifinálové utkání bylo paradoxně jedním z těch lehčích zápasů. Drobné Nizozemky, které využívaly spíše singlového pojetí čtyřhry, neměly proti českým „lvicím“ příliš mnoho šancí. Dvě třetiny prvního setu byly ještě relativně vyrovnané, zbytek zápasu si už český pár udržoval příjemný náskok a po skóre 21:17 a 21:15 mohl slavit postup do finále.

Za podpory „domácího publika Nely Němcové“ (pozn. redakce: Nela Němcová je členkou klubu TJ Orlová – Lutyně) bylo na kurtu č. 1 rozehráno nedělní finále. První set získaly jednoznačným skóre 21:12 hráčky Francie Flavie Vallet a Emilie Vercelot. Bodový stav druhé sady se střídal prakticky po celou dobu po dvou bodech. Koncovka ale patřila Češkám, které zvítězily 21:18.
Rozhodující set byl, dámy prominou, klasickým dámským deblem, ve kterém se může stát opravdu vše. Pohodlný náskok českého páru 19:12 a později 20:16 nestačil a muselo se jít do nastavení. Drnkání na nervy nejen trenérům, ale celé skandující hale bylo naštěstí odměněno proměněným sedmým mečbolem. Konečný stav finále dívčí čtyřhry byl tak 12:21, 21:18 a 26:24.

„Pořád jsme si říkaly, že ten bod přeci musíme dát, a jsme rády, že to nakonec vyšlo,“ dodává Kateřina Mikelová. Nela Němcová doplňuje: „Zní to úplně šíleně, že jsme vyhrály. Jsem za to neuvěřitelně ráda, zvláště pro to, že to je doma.“

Dvouhra dívek
Kateřina Mikelová ve dvouhře dívek startovala jako nasazená hráčka číslo osm. První kolo ji los nechal volné, ve druhém kole nastoupila proti další české hráčce Adéle Chadimové, kterou především ve druhém setu „doslova smetla“ se konečným skóre 21:17 a 21:6.

O postup mezi nejlepších osm hráček se utkala s Ruskou Alinou Busyginou. Jednoznačný první set, druhosetové rozpačité zaváhání v koncovce 25:23, jistý rozhodující set 21:11 pro Mikelovou. A jelo se dále!

Ve čtvrtfinálovém zápase Mikelovou čekala další česká hráčka, nasazená turnajová čtyřka a také Kateřina! Kateřina Zuzáková patří mezi české singlové top hráčky a nedávno startovala na Mistrovství světa juniorů. Očekávala se emoční a dosti hlasitá bitva, favoritkou v ní měla být Zuzáková.

První se ale dopadl jinak, a to 21:18 hráčku SoMetRadu. Druhý set se nesl  v podobném duchu. Kontrola hry, správná křivka úderů a bojovnost dodaly Mikelové dokonce 3 mečboly. Ani jeden z nich bohužel nedopadl a muselo se jít tak do třetího rozhodujícího setu.

V něm dominovala Zuzáková 21:11. Dle slov Katky Mikelové už byl třetí set v držení protihráčky i z důvodu celkového vyčerpání Mikelové, kterému předcházela téměř týdenní střevní viróza. I tak lze takovýto výkon velmi kladně hodnotit a těšit se i na další výkony Katky ve dvouhře dívek a žen!

Katce Mikelové celý klub Sokol Meteor Praha Radotín velmi blahopřeje!