PARDUBICE – turnaj GPB U15

Dvě první místa získali naši hráči na celostátním turnaji kategorie B v Pardubicích o tomto víkendu.

Tomáš Patera zvítězil ve dvouhře po velmi dobrých výkonech po oba dva dny, kdy neztratil ani set a velmi jistě šel za vítězstvím. Zejména vítězství nad M. Rzeplinskim z Č. Těšína ve finále je cenným skalpem.

Druhou zlatou přidal Dan Furst v mixu. Nově sestavený pár s Natálkou Štěříkovou z Nejdku ukázal svoje možnosti a od prvního zápasu se stále více sehrával a dovedl svoje tažení do vítězného konce.

Ve dvouhře jsme trochu více čekali od Dana, který doplatil na pro něj neznámou pozici prvního nasazeného ,svazovalo ho vědomí, že od něj očekáváme přinejmenším finále. Prohra s velmi šikovným D.Kopřivou ve čtvrtfinále přeci jen se nečekala.

Do čtvrtfinále dvouhry se probojovali Vojta Havlík a Petr Nejedlý.

Dobrý výkon ve čtyřhře odvedli Vojtové Havlík a Franta, když prohráli po boji ve třech vyrovnaných setech s pozdějšími vítězi. Škoda nevyužitého náskoku 3 bodů ve druhé setu za stavu 19:16.

Turnaje se dále zúčastnili Báry Březinová a Johnová, David Bhuiyan , Marek Listopad a Jan Volček, kteří dosáhli na svoje současná maxima.