O víkendu vypuklo první kolo zápasů Extraligy a 1.CL. Hráči 1. CL dvakrát prohráli a jednou remizovali. Extraligový hráči mají na kontě sobotní výhru a nedělní prohru 5:3 nad Benátkami. Toto utkání trvalo čtyři hodiny a stalo se Šlágrem kola.

1.CL

Hráčské složení: Kateřina Hejdrychová, Kateřina Mikelová, Pavel Synovec, Jan Jirásek, Jonatan Šercl, Vojtěch Bízek, Vojtěch Lapáček

Sokol Meteor Praha Radotín „B“ VS. TJ Slovan Vesec

Pro meteorské znamenalo toto utkání největší prohru. Nedokázali proměnit jediný zápas. TJ Slovan Vesec zvítězil 8:0.

Sokol Meteor Praha Radotín „B“ VS. SK Hamr Praha

SoMetRad remizoval s SK Hamr. Získal body za smíšenou čtyřhru, čtyřhru žen, dvouhru žen a první dvouhru mužů.

Sokol Meteor Praha Radotín „B“ VS. BA Plzeň „B“

BA Plzeň nakonec nad Sokolem Meteorem Praha – Radotín zvítězila 5:3.

Nejzlomovější byla smíšená čtyřhra, ve které SoMetRadským nevyšla koncovka a druhá čtyřhra mužů, ve které BA Plzeň zvítězila o pár bodů.

EXTRALIGA

Hráčské složení: Sabina Milová, Jenny Moore, Petya Nedelcheva, Jan Louda, Jan Janoštík, Ondřej Král, Gregory Mairs, Pavel Drančák

Sobotní zápas: TJ Sokol Meteor Praha-Radotín „A“ VS. FSpS MU Brno „A“

Sokol Meteor Praha-Radotín nedaroval FSpS MU Brno jediný set a zvítězil 8:0.

Nedělní zápas: TJ Sokol Meteor Praha-Radotín „A“ VS. BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Utkání začalo smíšenou čtyřhrou, ke které za TJ Sokol Meteor Praha – Radotín nastoupili angličtí hráči Gregory Mairs a Jenny Moore, za Benátky Rasmus Kjaer a Isabella Nielsen. Od začátku bylo patrné, že budou všichni hrát na život a na smrt. K vidění bylo spoustu dlouhých výměn, při kterých hráči nejednou padali na zem. Nakonec první bod získal Meteor poměrem 21-19, 21-17.

Po tomto zápase se utkání rozjelo na dvou kurtech. Kurt číslo jedna patřil deblu žen, dvojka druhému deblu mužů.

Petya Nedelcheva s Jenny Moore v obou setech zvítězily nad benáteckými hráčkami a připisují Meteoru druhý bod.

Druhý debl mužů reprezentován Janem Loudou a Janoštíkem se ze začátku vyvíjel dobře. Honzové uhráli první set 21-11. Ve druhém nemohli chytit rytmus. Rasmus Kjaer a Kristoffer Knudsen jim začali utíkat a dovedli set do vítězného konce. Ani ve třetím setu moc nepustili Honzy ke hře, čímž zajistili první bod Benátkám.

K třetí dvouhře mužů nastoupil Ondřej Král proti Criatianu Savinovi. Ondra v prvním setu Cristiana lehce smetl 21-10. V setu druhém mu Cristian začal dělat problémy. Ondra se však nevzdal a dovedl zápas k vítěznému konci – třetí bod pro SoMetRad.

V první čtyřhře mužů se spolu utkali Pavel Drančák, Gregory Mairs a Emil Holst, Pawel Smilovwski.

Drančák a Maiers první set prohráli, v druhém dorovnali Holsta se Smilovwskim. V rozhodujícím šlapali Benátkám na paty, v pauze bylo skóre 11-9. Poté Holst a Smilovwski dokázali proměnit pár výměn a získat svému týmu druhý bod.

V dámském singlu se Sabina Milová nedokázala naladit na hru juniorky Kateřiny Zuzákové a dvakrát prohrála 21-10, což znamenalo třetí bod pro Benátky.

Ani Jan Janoštík proti Emilu Holstovi v druhé pánské dvouhře neměl šanci a prohrál 21-11, 21-7.

Nejtěžším zápasem dne se stal poslední – první dvouhra mužů, ve které proti sobě stanuli Jan Louda za Meteor a Dey Subhankar, 42. singlista světa, za Benátky.  V tuto chvíli vedly Benátky 4:3 a rozhodovalo se, zda Louda dorovná stav a bude zlatý zápas nebo Benátky zvítězí.

Opět se hrálo na tři sety. Jan Louda statečně bojoval, dokonce svou rychlou a aktivní hrou vyhrál první set, ale na Deye Subhankara nestačil. Benátky si tak připisují poslední bod a zároveň vítězí nad Meteorem 5:3.