Na turnaji GPB U15 konaného v Praze na Skalce jsme měli hojné zastoupení hráčů, kteří však tentokrát nezískali žádnou medaili. Nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále.

Hráči

Sebastian Janíček, Adam Král, Petr Hnilica, Tomáš Bláha, Milan Kovář, Jaroslav Karban, Lucie Sommerová, Lucie Paterová, Lucie Vyšehradská, Adéla Klímová, Klára Klímová, Helena Chvalová, Ella Knaislová, Petra Kropáčová, Anna Vávrová

Dvouhra chlapců

Jaroslav Karban a Sebastian Janíček nezvládli své úvodní kolo.

Adam král se bez ztráty setu dostal až do čtvrtfinále, ve kterém bojoval proti nasazené jedničce Ondřeji Běhounkovi. Zápas skončil 16-21, 13-21 v neprospěch Adama.

Petr Hnilica dokázal v druhém kole proměnit hru se Štěpánem Prekem ve svůj prospěch 21-23, 22-20, 21-11. Naopak v následujícím zápase proti Patriku Fucimanovi byl v koncovce třetího setu poražen.

Tomáš Bláha figuroval jako nasazená trojka a jeho hra bohužel nesplnila očekávání. Ve druhém kole se mu podařilo těsně zvítězit. V následující hře s přehledem porazil Marka Waliszewskiho 21-8, 21-19. Čtvrtfinále bylo pro Tomáše konečné. Po velmi těsném prvním setu nedokázal reagovat na hru Davida Dvořáka. Do semifinále postupoval David vítězstvím 26-24, 21-10.

Milan Kovář se nedostal do třetího kola přes třísetový zápas s Danielem Ickertem.

Dvouhra dívek

Dívky je potřeba za jejich hru pochválit.

Adéla Klímová dokázala poprvé porazit nasazenou hráčku, čímž postoupila do třetího kola. Na Lucii Skařupovou však nestačila.

Ella Knaislová odehrála vyrovnaný set s hráčkou nasazenou na 5/8. pozici.

Anna Vávrová ve své první hře skvěle zvládla koncovku třetího setu. V druhém kole však narazila na silnější soupeřku.

Lucie Paterová odehrála dva těžké třísetové zápasy, z něhož první skončil postupem do dalšího kola a druhý prohrou.

Chlapecká čtyřhra

V této disciplíně se chlapcům nepodařilo překonat druhé kolo.

Čtyřhra dívek

Lucie Paterová s Karolínou Vnoučkovou se prokousaly přes úvodní zápas s výsledkem 21-12, 11-21, 21-16. Následně se střetly s Helenou Chvalovou a Ellou Knaislovou. Ve vyrovnaném zápase zvítězily Ella s Helenou 27-25, 21-12.

Helena a Ella předvedly hezký výkon ve čtvrtfinálovém zápase proti nasazeným jedničkám. Hra skončila 22-20, 21-12 v prospěch Benišové s Helišicovou.

Zbývajícím děvčatům se též jako chlapcům nepodařilo dostat do třetího kola.

Smíšená čtyřhra

Ze všech našich hráčů se do čtvrtfinále podařilo probojovat pouze dvojici Karban, Knaislová, kteří zde narazili na nasazené jedničky. Předvedli dobrou hru s konečným výsledkem 16-21, 18-21.

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.