Turnaje GPB U17 v Dobřanech se zúčastnilo hojné množství našich hráčů. Nejúspěšnější dámskou hráčkou se stala Barbora Johnová, která v dámské čtyřhře obsadila druhé místo. U pánů nejvíce bodoval Tomáš Patera – získal hned dvě medaile. V pánské dvouhře skončil na bronzové pozici a v mixu vybojoval se svou partnerkou Karolínou Hejdukovou stříbro.

Ve smíšené čtyřhře skončil Marek Listopad se svou mixovou partnerkou Magdalénou Čermákovou ve třetím kole, když nestačili na Jana Altera s Andreou Kobylákovou.

Cesta Daniela Fürsta a Barbory Johnové byla také ukončena ve třetím kole. Zde narazili na vítěze disciplíny Davida Smutného a Luciii Metzovou. Třísetový zápas dopadl lépe pro pár Smutný, Metzová 17-21, 21-12, 21-18.

Vojtěch Franta a Klára Šilhavá se dostali až do čtvrtfinále. Tento zápas sehraný s Vojtěchem Pořízem a Martinou Ševčíkovou však skončil pro Vojtu s Klárou prohrou.

Tomáš Patera a Karolína Hejduková si vedli celý turnaj skvěle! Lehké potíže začaly ve čtvrtfinále, kde s Dominikem Kopřivou a Markétou Kohoutovou uhráli třísetový zápas s vítězným koncem 16-21, 21-12, 21-14. Ani semifinále proti Janu Rázlovi s Kristýnou Kozempelovou se neobešlo bez třetího setu. Tomáš s Karolínou však dokázali zvítězit 17-21, 21-15, 21-11 a postoupili do finále. Finálový boj s Davidem Smutným a Lucií Metzovou skončil pro Tomáše s Karolínou stříbrem.

V pánské dvouhře byl pro většinu našich chlapců přítěží Vojtěch Poříz, který vyřadil hned tři naše hráče. Vojtěch Havlík s ním prohrál druhé kolo, Vojtěch Franta třetí a Tomáš Patera semifinále. Daniel Fürst si zahrál čtvrtfinále s Davidem Smutným, ale ani v této disciplíně nedokázal hráče z oddílu BADMINTON FSpS MU porazit.

Chlapecká čtyřhra se nesla v duchu neproměněných koncovek. Vojtěch Franta s Markem Orosem v prvním kole nestačili na prosecký pár Petr Krejčí, Tomáš Orlík. Ve velmi vyrovnaném třísetovém zápase prohráli 14-21, 24-22 a 22-20.

Ani Marku Listopadovi s Tomášem Paterou se nepodařilo „ukrást“ třetí set Tomáši Matulovi a Adamu Vojtěchovi. Jejich cesta tak skončila ve druhém kole.

Barbora Březinová podala skvělý výkon ve druhém kole dámské dvouhry v zápasu proti Kristýně Kozempelové. První set těsně prohrála 21-17, ve druhém zvládla koncovku a získala si ho pro sebe poměrem 21-19. Třetí byl velkým bojem, který skončil pro Barču prohrou, ale i tak se jednalo o jeden z nejlepších výkonů!

Barboře Johnové se vedlo v dámské čtyřhře lépe než v singlu. Se svou partnerkou Terezou Šolarovou hrála téměř všechny zápasy na tři sety. Děvčata se dostala do finále, kde se utkala s Martinou Ševčíkovou a Klárou Šilhavou. Dvousetový zápas skončil vítězstvím pro Martinu s Klárou, Bára s Terezou tak obsadili stříbrnou pozici.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu a přejeme hodně úspěchů i na dalších turnajích!