V sobotu 16. 4. 2019 se konal turnaj GPC kategorie U19 v pražském Hamru. Naši hráči si z tohoto turnaje přivezli celkem sedm medailí – tři bronzové, jednu stříbrnou a tři zlaté. Pánové si velmi dobře vedli v párových disciplínách, za což si vysloužili pochvalu od trenéra Pavla Drančáka. Pojďme se společně podívat na jednotlivé výkony.

Pánský singl se nejlépe vyvíjel pro Tomáše Pateru. Bez problému se dostal do semifinále, kde narazil na Matěje Volfa. Třísetový zápas nakonec skončil pro Tomáše prohrou a tak získává bronz.

Většině děvčatům se hra stala osudnou již v prvním kole. Do druhého postoupila pouze Barbora Březinová vítězstvím nad Annou Všetečkovou, ale hned nato prohrála s Klárou Šilhavou ve dvou setech.

Medailově nejpočetnější disciplínou se stala pánská čtyřhra, kde kluci ulovili hned tři kovy. Vojtěch Franta a jeho spoluhráč Marek Oros postoupili do semifinále, které sehráli s Vojtěchem Bízkem a Václavem Obhlídalem.  Franta s Markem vzdorovali, ale na Vojtěcha s Václavem nestačili. Vybojovali si bronzovou medaili.

V druhém semifinále proti sobě stanuly dva meteorské páry. Jednalo se o Tomáše Pateru s Markem Listopadem a Daniela Fürsta s Petrem Nejedlým. Z této čtveřice do finálového zápasu nakonec postoupil pár Fürst, Nejedlý. Kluci zabojovali a ve finále s přehledem porazili Bízka s Obhlídalem 21-7, 21-14. Dan s Petrem tak prošli turnajem bez ztráty jediného setu.

Dámskému deblu vévodila Barbora Johnová s Klárou Šilhavou. Děvčata sehrála velmi těsné zápasy. První kolo vyhrála proti Anetě Krupičkové a Martině Šmídové 24-22, 21-19. Druhý zápas proti Lucii Kožnarové a Kláře Malcové šel až do třetího setu, kde se Bára s Klárou nenechaly „vyhodit ze sedla“ a nakonec postoupily! Dívky se ve finále utkaly s Karolínou Hejdukovou a Kateřinou Pokornou. Tento zápas byl o poznání snazší než ostatní. Bára s Klárou v něm zvítězily 21-14, 21-12 a náleží jim zlato.

Ve finále smíšené čtyřhry se střetli Adam Bhuiyan a Aneta Krupičková s Tomášem Paterou a Karolínou Hejdukovou.  Adam s Anetou se do finále dostali těsným vítězstvím nad Danielem Dvořákem a Martinou Šmídovou, které porazili 24-22, 20-22, 22-20. Tomáš s Karolínou za celou hru neztratili set, což se ani po finálovém zápase nezměnilo. Tomáš s Karolínou si odváží zlatou medaili, Adam s Anetou stříbro.

Blahopřejeme ke krásným výsledkům. Ať se Vám i nadále daří!