Jeden z největších úspěchů si na své konto připisuje po tomto víkendu Kateřina Mikelová. Na mezinárodním turnaji, který se konal od 30.8. do 1.9. v polském Lubinu, startovala Kateřina ve dvouhře žen a ve čtyřhře společně s Nelou Němcovou. Další oddíloví hráči, kteří se do Polska vydali, byli Daniel Fürst, Petr Nejedlý a Emma Staňková. Ta na akci startovala přímo pod vlaječkou české reprezentace.

Působení jednotlivých hráčů komentuje Alena Mikelová:

„Naši hráči si jeli do Polska ověřit kvalitu letní přípravy přímo z oddílového soustředění v Liberci. Jejich program poslední dnů byl uzpůsoben zápasové přípravě. Ema Staňková na turnaj odjela jako součást reprezentačního výběru U17 také po soustředění tohoto výběru. Turnaj to byl opravdu na vysoké úrovni, zúčastnili se jej hráči z 12 zemí.

Dan startoval pouze ve čtyřhře s Petrem a podařilo se jim v prvním kole po rozpačitím začátku porazit domácí soupeře. Na víc ale už neměli. Petr nastoupil ještě do dvouhry, kde bohužel prohrál úvodní zápas.

Katka nastoupila do dvouhry a čtyřhry, a v obou disciplínách se jí podařilo po velmi dobrém a soustředěném výkonu probojovat bez ztráty setu do finále. V obou pak nastoupila proti hráčkám estonského výběru pro letošní Mistrovství Evropy juniorů. Obě finále byla na tři sety. Ve dvouhře se jí bohužel nepodařilo ve třetím setu po pauze udržet se soupeřkou krok a i když v závěru dotahovala, nestačilo to. Ve čtyřhře s orlovskou Nelou Němcovou si ale se soupeřkami dokázaly poradit a po ovládnutí koncovky třetího setu se tak mohla radovat z první mezinárodní trofeje.

Michal Hubáček, trenér reprezentačního výběru, hodnotí vystoupení Emy:

„Ema nastoupila do všech disciplín. Společně s Vratislavem Erhartem však nezvládli po dlouhé bitvě úvodní zápas smíšené čtyřhry a prohráli proti domácím 1:2 na sety. Ve dvouhře žen Ema podala pěkný a soustředění výkon, díky kterému se probojovala do čtvrtfinále. Zápasy druhé a třetího kola se obzvlášť cení z důvodu dobře zvládnutých koncovek obou zápasů.

V rozhodujícím zápase dvouhry však Ema nestačila především po fyzické stránce a vypadla tak před branami semifinále po prohře s Němkou Schindler 21:12 a 21:17.

Ve čtyřhře dívek bohužel Ema hrající se Soňou Hořínkovou narazila hned v prvním kole na reprezentační kolegyně Petruškovou s Valentovou. V téměř hodinové „sestrovražedné“ bitvě zvítězily druhé jmenované, které lépe ovládly koncovky druhého setu a v setu třetím již více dominovaly. I přesto si Ema zaslouží za předvedené výkony pochvalu.“

Celý oddíl našim hráčům a hráčkám moc blahopřeje a děkuje jim za vzornou reprezentaci. Držíme jim palce i v dalších turnajích a trénincích!