Kateřina Mikelová získala na Mistrovství České republiky U19 v Orlové dvě medaile. Bronz si odváží z dívčí dvouhry a stříbro získala v deblu s Nelou Němcovou. Ostatní naši hráči se v žádné disciplíně nedostali přes druhé kolo.

Kateřina Mikelová s Nelou Němcovou (TJ Orlová – Lutyně) v druhém kole dámské dvouhry zvítězily nad Barborou Johnovou hrající s Klárou Šilhavou (SK Hamr Praha). V dalším zápase dokázaly porazit nasazené dvojky Terezu Kobylákovou a Radku Šilhavou 21-10, 19-21, 21-13. Finále proti Kateřině Zuzákové a Lucii Krpatové skončilo opět prohrou a tak si Mikelová s Němcovou odvážejí stříbro.

V dívčí dvouhře prošla Mikelová bez ztráty setu až do semifinále, kde ji porazila pozdější vítězka této disciplíny Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

Ema Staňková podlehla v druhém kole Tereze Kobylákové 21-17, 21-13.

Tomáš Patera dokázal porazit Tomáše Pospíšila 21-19, 21-8. Ve druhém kole zabojoval proti vítězi chlapecké dvouhry Janu Janoštíkovi. Zejména ve druhém setu dokázal nahrát patnáct bodů.

„Nejtěžší moment byl asi hned úvodní zápas proti Tomášovi Paterovi, i když to podle skóre možná nevypadá,“ řekl na konci turnaje Jan Janoštík.

V chlapecké čtyřhře spojil Patera síly s hamerským Jonášem Hurtíkem. Skončili hned v prvním kole, které hráli proti nasazeným trojkám Michalu Morávkovi a Václavu Palánovi.

Ve smíšené čtyřhře jsme měli zastoupení dvou hráčů.

Ema Staňková a Jiří Derka (BADMINTON FSpS MU) potrápili ve svém druhém zápase nasazené jedničky Víta Kulíška a Lucii Krpatovou. Nakonec však prohráli 21-10, 21-19.

Tomáš Patera s Karolínou Hejdukovou (SK Hamr Praha) skončili také ve druhém kole. Třísetový zápas s konečným výsledkem 11-21, 21-9, 21-17 dopadl lépe pro Filipa Marka a Ivu Foukalovou.

A jak hodnotí hlavní oddílový trenér Michal Turoň výkony našich hráčů?

Gratuluji Kačce k medailím, ty jsou vždycky známkou kvality! Možná škoda, že se nemohla připravovat naplno. Tom, Emča a Barča předvedli také kvalitní výkony. Když prohráli, tak jen proti nasazeným soupeřům. To svědčí, že byli dobře připraveni!“