13. 10. se v hale pražské Astry konal turnaj GPC U19, na který dorazili i naši hráči. Většina z nich stále patří do U17 a i přesto bodují ve vyšších kategoriích.

Zúčastnění hráči

Barbora Johnová, Sarah Mathieu, Marek Listopad, Daniel Fürst, Vojtěch Havlík, Adam Bhuiyan, Tomáš Patera, Petr Nejedlý

Medailisté

Petr Nejedlý – stříbro v singlu

Adam Bhuiyan – bronz v siglu

Daniel Fürst a Barbora Johnová – stříbro v mixu

Daniel Fürst a Petr Nejedlý -zlato v deblu

Adam Bhuiyan a Vojtěch Havlík – bronz v deblu

Marek Listopad a Sarah Mathieu, Tomáš Patera a Karolína Hejduková (SK Hamr) – bronz v mixu

Barbora Johnová – stříbro v deblu s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové)

 

Chlapecká dvouhra

Adam Bhuiyan v prvních dvou zápasech zvítězil nad svými soupeři a dostal se do semifinále. Zde narazil na nasazenou jedničku Vojtěcha Bízka (BK Arion Praha). Zápas skončil 21-12, 21-16 v Adamův neprospěch.

Petr Nejedlý se hned od začátku potýkal se svými týmovými kolegy. V prvním kole porazil Tomáše Pateru 21-7, 21-12 a ve druhém Daniela Fürsta 11-21, 21-19, 21-13. Byl to Petrův jediný třísetový zápas v této disciplíně. Semifinále proti Šimonu Mrázovi skončilo opět vítězně 21-18, 21-10. Ve finále však velmi těsně zvítězil Bízek.

Smíšená čtyřhra

Smíšená čtyřhra se pro naše dorostence stala nejúspěšnější disciplínou.

Marek Listopad se Sarah Mathieu zvítězili nad Janem Kubáčkem a Hanou Stejskalovou 21-15, 21-15, následně však byli poraženi pozdějšími vítězi disciplíny Jáchymem Brázdou a Terezou Šolarovou.

Ve druhém semifinále se strhl boj mezi Danielem Fürstem s Barborou Johnovou a Tomášem Paterou s Karolínou Hejdukovou (SK Hamr). Do finále se nakonec dostal Dan s Bárou.

Dan s Bárou nastoupili k zápasu proti Jáchymovi Brázdovi s Terezou Šolarovou. V prvním setu nezvládli těsnou koncovku 23-21 a poté již nedokázali Jáchymovi s Terezou konkurovat. Zápas tak skončil lépe pro druhý jmenovaný pár.

Čtyřhra chlapců

Ve čtyřhře chlapců se sešlo pouze šest párů. Nejprve byli rozděleni na půl a odehráli zápasy v tabulce, poté přišel na řadu závěrečný pavouk, ve kterém zvítězila dvojice Daniel Fürst, Petr Nejedlý. Adam Bhuiyan s Vojtěchem Havlíkem brali bronz.

Čtyřhra dívek

Jedinou naší medailistkou této disciplíny se stala Barbora Johnová. Dívky, kvůli nízké účasti, hráli také jen v tabulce systémem každý pár s každým. Bára po boku Terezy Šolarové (TJ Montas Hradec Králové) porazila tři páry. Proti místním sestrám Kobylákovým prohrály ve třetím setu. Celkově se umístily na stříbrné pozici.

 

Děkujeme za reprezentaci oddílu.

Komentáře nejsou povoleny.