V sobotu 16. 2. 2019 se v Ústí nad Labem konal turnaj GPC U13, kterého se zúčastnili dva naši hráči – Adéla Turoňová a Filip Titěra. Adéla přivezla zlato z deblu a Filip ze singlu. Jak se jim na cestě za cennými zlatými kovy vedlo?

Filip Titěra nastoupil v Ústí nad Labem pouze k chlapecké dvouhře. Šestikolový singl pro něj skončil velmi dobře. Ztratil jediný zápas a to hrou s Ondřejem Kaplanem, kde prohrál 21-16, 10-21, 19-21 ve třetím setu. I přes tohle malé zaváhání se nakonec mohl radovat ze zlaté medaile. Nutno říci, že velmi cenné vítězství bylo nad Markem Štychem, nad kterým zvítězil poprvé (21-13, 21-7) a nad výše zmíněným Lukášem Thorem, s kterým sehrál vítězný třísetový zápas 21-19, 14-21 a 21-18.

Adéla Turoňová se nám představila ve dvou disciplínách. Jednalo se o singl a dívčí čtyřhru. Ve dvouhře odehrála, jako Filip, šest zápasů, z nichž polovina byla úspěšných. V zápase s Veronikou Flusserovou o medaili Adélka prohrála o pouhé dva body ve třetím setu (21-15, 10-21, 23-21) a umístila se tak na celkové šesté pozici.

V deblu hrála Adéla s partnerkou Malvínou Skrčenou z oddílu BaC Kladno. Dívky se dvěma hladkými výhrami nad Julií Bartošovou s Magdalenou Elenou Borlovou a Nikolou Fenclovou s Terezou Adáškovou dostaly do finále, kde sehrály se Štěpánkou Nýdrlovou a Veronikou Flusserovou dvousetový zápas končící vítězstvím Adély s Malvínou. Děvčata si tak domů vezla zlato.

Děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěchů v turnajích.