Jakub Bitman se svou mixovou partnerkou Alžbětou Bášovou zvítězil na mezinárodním turnaji Li-Ning Czech badminton Open 2019 a zakončili tak společnou mezinárodní kariéru zlatem.

Kuba s Bětkou vystupovali jako nasazené jedničky. Jejich cesta za vítězstvím však nebyla vůbec snadná.

Přes dva Norské páry prošli bez zaváhání. Problém nastal v semifinále, kde se utkali se slovenskou dvojicí Petra Polanc, Miha Ivančič. Po prvním vyhraném setu přišlo malé zaváhání v podobě ztráty dalšího. Třetí set byl odehrán s nekompromisním skórem 21-10 a tím si Bětka s Kubou zajistili postup do finále.

Finálový zápas proti Sharon Bauer a Williamu Villegarovi začal velmi jistou a kontrolovanou hrou končící 21-15. V druhém setu se hala naplněná fanoušky ohýbala v základech. Všichni tleskali, křičeli a fandili. Napětí by se dalo krájet, když Francouzi Jakuba s Bětkou dotáhli. Češi se však nedali, a na konci vítězného setu 23-21 přišlo dlouhé objetí doprovázeno nekonečnými úsměvy.

Naše juniorka Kateřina Mikelová se také probojovala do hlavní soutěže. Zde v úvodním kole narazila na svou dlouhodobou soupeřku Veroniku Dobiášovou. První set si připsala na svou stranu. Ve druhém se Veronika rozehrála a Kateřina nedokázala reagovat na její promyšlenou hru. Třetí set byl až do konce velmi nejasný. Dívky se praly o každý bod. Nakonec však zvítězila kombinace Kaččiny fyzické zdatnosti a kombinace úderů.

Další kolo bylo pro Kačku konečné, na Getter Saar z Estonie již nestačila.