Kateřina Hejdrychová

Datum narození: 3. 6. 1994

Jak dlouho hraješ badminton?
Badminton hraji od svých 6 let. Začátky v BK Deltacar 1973 Benátky nad Jizerou, po té pokračování v našem klubu, které následovala pětiletá pauza v podobě atletické „kariéry“ (hod oštěpem). Před pěti lety jsem se k badmintonu vrátila ale již jen z pozice občasného hráče a hlavně trenéra.

Čím tě badminton zaujal a proč ho ráda hraješ?
Badminton je geniální a náročný sport, který poukazuje na potřebu komplexní přípravy hráče, která zahrnuje kondiční, technické ale i taktické a psychologické dovednosti. Výborný hráč není jen sportovním robotem, ale musí nad hrou umět přemýšlet. Badminton mám v sobě takových možností, které je potřeba zkoumat a rozvíjet, a to mě přímo fascinuje.

Kde a s kým obvykle trénuješ?
Těžká otázka, jelikož je můj osobní trénink na posledním místě. Takže trénuji spíše sama, dle potřeby a zbylého času. Priority mám už nastavené jinde než v rozvoji svého tréninku.

Jak probíhala tvá příprava během karantény?
Karanténa byla pro mě odpočinkovým a doháněcím obdobím, které se okolo badmintonu točilo opět jen z pohledu trenéra.

Čemu se věnuješ, když nehraješ badminton?
Dokončuji magisterské studium na VŠ, pracuji pro Český badmintonový svaz, trénuji děti a snažím se dále rozvíjet a vzdělávat pomocí seberozvojové i sportovní literatury. To mě hodně baví.

Co považuješ za svůj největší osobní (životní), případně sportovní úspěch?
Za osobní i sportovní úspěch považuji to, že jsem po nedobrých předchozích zkušenostech našla v badmintonu opět zalíbení. Jsem pyšná na řadu titulů a úspěchů z juniorských let v badmintonu i v atletice. A také na to, že jsem dokázala díky zvládnutí velké osobní krize poznat i své horší stránky. Alespoň je na čem dále pracovat!