Mistrovství České republiky v badmintonu

4. 2. 2013

Náš oddíl zaznamenal ústup z medailových pozic. Chyběla dlouholetá opora Eva Titěrová, kterou čekají mateřské povinnosti a po odchodu Jakuba Bitmana do Jehnic zatím nemáme v současnosti hráče schopné bojovat o medailové pozice a získávat mistrovské tituly, které  v minulých letech získávali zejména výše jmenovaní hráči.

Nejlepšího výsledku, pro někoho možná trochu překvapivě pro někoho nikoli /kluci v juniorské kategorii získali několik medailí/, dosáhl deblový pár Marek Teller/Petr Hošek, který se probojoval velmi dobrými výkony až do finále. Nejlepší výkon kluci podali v semifinále, kde porazili reprezentační dvojici P.Florián /O.Kopřiva. Ve finále už trochu chyběli síly: Marek pro dlouhodobé zdravotní problémy několik měsíců netrénoval a náročný program  zanechal svoje stopy.  Nicméně výkon této mladé dvojice v celém turnaji je příslibem  do příštích let , kdy by  se mohl pár stát deblovou stálicí našeho oddílu. Pro oba kluky je to první medaile v kategorii dospělých.

Bronzové medaile si odváží stejně jako vloni Pavel Drančák jr.s Hankou Kollarovou.  Pavel /trojnásobný Mistr republiky v deblu z minulých let / měl smůlu na los ,když hned ve svém prvním zápase se se svým partnerem Jirkou Provazníkem utkali s dvojici Florian/Kopřiva a velmi dramatickém průběhu nakonec těsně prohráli ve  3 setech.

Medailistům gratulujeme.

Bohužel tím výčet medailí z letošního mistrovství končí. Pouhé dvě medaile a absence našich hráčů a hráček v pavouku dvouher je přinejmenším důvodem k zamyšlení. Věřím ,že v příštích letech bude opět o našich hráčích slyšet daleko více. Chce to však obrovskou vůli ke každodennímu tréninku a dost často i sebezapření podvolit se tréninkovému drilu i na úkor jiné zábavy.

Nejúspěšnějšími hráči turnaje se shodně se ziskem jedné zlaté a jedné stříbrné medaile stali Hana Millisová, Lucie Černá a Jakub Bitman.

Výsledky finálových zápasů:

Smíšená čtyřhra: Jakub Bitman/Alžběta Bášová – Jiří Provazník/Hana Millisová  21:17,16:21,21:15
Dvouhra ženy: Kristýna Ludíkova/Lucie Černá  21:19,21:18
Čtyřhra muži :  Jaroslav Sobota/Josef Rubáš –  Marek Teller/Petr Hošek 21:18,21:19
Čtyřhra ženy: Hana Millisová/Lucie Černá –  Martina Vacková/Monika Erbenová 21:12, 23:21
Dvouhra muži: Petr Koukal – Jakub Bitman  21:17, 21:15

Halka Bitmanová