GPA U13 – vítězství pro Adélu Vackovou

3. 4. 2013

Adéla Vacková přijela do Brna v pozici 3.- 4. hráčky na celostátním žebříčku. Nicméně výsledek na posledním GPA, kdy obsadila 2. místo, ji při neúčasti suverénky této kategorie Terezy Švábíkové stavěl do role mírné favoritky.

V cestě za jejím prvním velkým vítězstvím jí stály soupeřky neméně zdatné. Zejména Tereza Járová z ASTRY, její dlouholetá rivalka, se kterou ještě do začátku letošní sezóny měla negativní bilanci . Nakonec Áda  prošla celým turnajem suverénně, když pouze s druhou nasazenou Adélou Seibertovou ztratila v semifinálovém zápase set. Finále proti Járové vyznělo jednoznačně pro Ádu , která zvítězila 21:15 a 21:9. Je vidět, že píle, cílevědomost a podpora rodičů přinášejí výsledky.

Kromě vítězství si Adéla vybojoval ještě bronz ve čtyřhře dívek a 5.-.8. místo ve smíšené čtyřhře.

Další zkušenosti si z Brna jistě odváží i Vojta Vašina. Po půlroce trénování a při své druhé účasti na turnaji kategorie „A“ postoupil z prvního kola přes hráče z Podivína – Daniela Kostrhuna, když po prohraném prvním setu poznamenaném nervozitou nakonec zvítězil 2:1. Bohužel ve 2. kole narazil na  Cristiana Savina z Benátek nad Jizerou,  jehož herní vyspělost je v této kategorii naprosto výjimečná a převyšuje své soupeře nejméně o třídu. Proti tomuto soupeři neměl Vojta nejmenší šanci na úspěch. I tak umístění na 9.-16. místě znamená další body do žebříčku a hlavně je povzbuzením do dalšího tréninku.

Věřme, že Adéle vydrží forma až do Mistrovství republiky, které se koná počátkem května v Hradci Králové, a že tady bude bojovat o jednu z medailí.