KP U13 – tituly a medaile pro náš oddíl

22. 4. 2013

V neděli 14.4. se na ASTŘE konal Krajský přebor nejmladší kategorie.

Oddíl zde reprezentovali jednak ostřílení hráči – Aďa Vacková, Tomáš Panocha, Matyáš Fencl, Vojta Vašina, jednak mladí hráči ještě kategorie U11 – Katka Mikelová, Bára Ledvinková, Michal Forejt a Katka Hrubá. Pro ně to bylo zejména sbírání zkušeností do příštího roku, kdy již přestoupí do této kategorie.

Stejně jako na předchozích krajských přeborech se naši hráči neztratili a vybojovali hned několik z medailí.

Podle očekávání se nejvíce o úspěchy pro naše barvy přičinila Adéla Vacková. I přes malé zdravotní problémy si odváží dva tituly Krajského přeborníka. Ve dvouhře se po boji s Terezou Kobylákovou v semifinále radovala z 1.místa, když ve finále porazila Šárku Vláškovou. Druhý titul vybojovala ve čtyřhře s Valentýnou Sonnekovou z Hamru.

Teď má Adélka 3 týdny volna. Věřme, že zdravotní problémy se vyřeší a bude mít dostatek času se připravit na MČR U13, kde bude určitě chtít bojovat o jednu z medailí, při nejmenším ve dvouhře a čtyřhře.

Velmi dobře si vedl opět i Vojta Vašina, který obsadil 3.místo ve dvouhře a 2.místo ve čtyřhře. Tím si také zajistil účast na Mistrovství Republiky U13. Pro Vojtu je to velký úspěch vzhledem k tomu, že se badmintonu věnuje teprve 9 měsíců a kombinuje jej ještě s tenisem.

Vojta s Adélou si společně ještě odvážejí bronzové medaile ze smíšené čtyřhry. V semifinále podlehli pozdějším vítězům Podivín ,Vlášková z Proseka.

Ostatní sice na medaile nedosáhli, ale většina z nich prokázala bojovnost a vyhrála alespoň jeden zápas.

Halka Bitmanová