Rozhovor s Michalem Turoněm

23. 4. 2013

Jaká byla tvoje očekávání před MČR U17? Upravili jste speciálně pro tento turnaj náplň jednotlivých tréninků?

Možná to bude znít příliš sebevědomě, ale v úspěch jsem věřil. Svým hráčům vždy věřím. Takže, věřil jsem v medaili, na samotném turnaji už v titul.

Dlouhodobě se na trénincích naší Akademie zaměřujeme na osvojování si herních a dalších dovedností, které hráčům umožní hrát herním stylem, který podle mého názoru vede k úspěchu. Na něm mohou dále postavit svůj osobní styl hry. Před samotným turnajem jsme se zaměřili na rychlost a přesnost (např. účinné křivky úderů). Stejný model tréninku, který používám při ladění formy se všemi svými hráči.

Je to poměrně velký úspěch postup tří hráčů z Tvojí Akademie na Mistrovství – z toho dva jsou Meteorští.

Děkuji, úspěch je to velký. Musím upřímně uznat, že při nás stálo trochu i štěstí (nominace na turnaj). To ale vždy přeje připraveným. Zásluhu na tomto úspěchu má celý náš trenérský kolektiv, Lenička a její mravenčí práce v pozadí a samozřejmě nejvíc samotní hráči, kteří už rok a půl tvrdě trénují a hlavně nám trenérům důvěřují! Věřím, že to svědčí o poctivé práci celé naší Akademie.

Co konkurence na turnaji? Kdo představoval největší překážku?

Asi se ptáš na Míšu…když hraje svojí hru, kterou cíleně budujeme, je velmi těžké ho porazit. Když přidá „absolutní nasazení“ (skvělou koncentraci-schopnost zůstat v přítomném okamžiku a  soustředění se na cíl), tak jak se mu to povedlo o víkendu, nemají ho ostatní hráči momentálně čím zaskočit (mluvím o kat. U17). Záleží už převážně na něm, jestli dovede udržet svojí hru na potřebné úrovni. Z mého pohledu je jeden soupeř, který má účinné zbraně (na tomto turnaji je nedostal možnost použít), jeho jméno samozřejmě neprozradímJ

Jak jsi spokojen s výsledky turnaje? Zlato samozřejmě muselo potěšit, ale co ostatní reprezentanti oddílu?

Z výsledků jsem nadšený. Máme Mistra republiky! Nesmíme zapomenout ani na skvělé 5. místo Deana a 5. místa všech našich kluků ve čtyřhře (Míša, Dean, Kuba). Kdo je v čemkoliv 5. nejlepší v republice si zaslouží uznání! Navíc v obou deblech nebylo k medaili daleko…ještě chybí zkušenosti. 9. Místo si přivezli  v mixu Míša s Terkou. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za skvělou reprezentaci naší Akademie a Meteoru a jejich rodičům za podporu. Ať už na samotném turnaji nebo v průběhu roku. Na závěr ještě poznámka-myslím, že letos jsme s medailemi ještě neskončili…J