Radotín Cup 2013

29. 4. 2013

Po roce se opět v městské hale v Radotíně pod taktovkou badmintonistů TJ SOKOL Radotín a za vydatné pomoci rodičů mladých hráčů  radotínského badmintonového oddílu uskutečnil velký turnaj mládeže v České Republice.  Finančně  turnaj pomohla  zabezpečit  městská část Prahy 16 , která přispěla na pronájem haly  a několik  firem , které do turnaje věnovaly věcné ceny.

Oproti loňsku se pozměnila struktura turnaje. Turnaj byl dvoudenní, a tak mohli organizátoři uspokojit dvojnásobné množství zájemců. Novinkou také byla online videoprojekce pořadí zápasů, takže mohl každý sledovat, kdy bude hrát. To vše však samozřejmě znamenalo daleko větší nároky na pořadatele. Nicméně organizační tým pracoval na vysoké úrovni, celý turnaj tak proběhl velmi hladce. Turnaj v sobotu zahájil místostarosta městské části Prahy 16 a starosta TJ Sokol Radotín Mgr. Miroslav Knotek.

Opět se hrálo v kategoriích U7-U14, maximální počet hráčů v každé kategorii byl omezen počtem 32. hráči. Hráči, kteří se již zúčastnili GPA se mohli přihlásit pouze do věkově vyšší kategorie. V sobotu proběhl turnaj U8,10,12,14 , v neděli se pak hrály kategorie U7,9,11,13. Každý hráč měl možnost přihlásit se do dvou kategorií, které se nehrály ve stejný den. Celkem tedy po oba dva dny bojovalo o body a medaile 240 mladých badmintonistů, z toho 48 jich hrálo dvě kategorie.

Náš oddíl měl početné zastoupení prakticky ve všech věkových kategoriích z obou křídel – z Radotína i Vinoře. A naši hráči o sobě dali zejména v sobotu vědět a pro náš oddíl vybojovali několik medailí. Nejlepší výsledky dosáhli kluci v kategorii U10 a U8. U 10 vyhrál Honza Volček, Vojta Havlík a Dan Furst obsadili 3.respektive 4.místo.

V kategorii chlapců U8 ovládli  radotínští kluci finálový zápas. Vítězství si nakonec vybojoval Petr Hnilica, který ve finále porazil Tomáše Bláhu. Petr Hnilica si vedl velmi dobře i v kategorii U9, tedy mezi o rok staršími chlapci. Zde nakonec prohrál až s Pavlem Hrubcem v napínavém finále.

V kategorii U14 na 3.místě skončila Beata Bednářová a stejné místo obsadil Michal Forejt v U11.

I ostatní hráči zabojovali a několik 4. a 5. míst je nadějných do dalších let. Pro řadu hráčů to byl úplně první turnaj v životě,  poprvé poznali co to je hrát o vítězství. Ti zkušenější naopak někdy bojovali s očekáváním a vlastní nervozitou, což je mnohdy připravilo o lepší výsledek.

Všichni zúčastnění obdrželi účastnické medaile, diplom a věcné ceny, které v neděli přijel předat Kuba Bitman.

Vše se podařilo zvládnout v předpokládaném čase díky velkému úsilí všech, kdo se na organizaci podíleli. Těm bych chtěla velmi poděkovat a budeme se těšit na další ročník.

Výsledky a fotogalerie na www.radotincup.cz

Halka Bitmanová

[print_gllr id=684]