Zákulisí Finále play-off extraligy

30. 4. 2013

Přípravy na velký turnaj začaly již v pátek 12.4 ve Vinoři. Organizátoři se sešli a stavění haly začalo. Pomocnou ruku dokonce přiložil i takzvaný „Vinořský gang“, který pomáhal s nošením tribun. Některé dobré duše zde zůstaly až do pozdních hodin.

V sobotu byl sraz pro pořadatele už v 9:00. Přípravy vrcholily. Naposledy se vyluxoval koberec, otřely krabice a zametly kurty. Hráči se pomalu scházeli a blížila se 11. hodina. Zařídilo se ještě pár organizačních věcí, jako například z jaké strany bude přicházet který tým a kdo s nimi půjde. „Mančaftů“ se nakonec ujaly Terka Holečková s Luckou Brožovou.  Nástupy probíhaly bez obtíží. Na řadu přišly samotné zápasy. Čárový rozhodčí se rozdělili do skupinek po třech a domluvili se, kdo bude pískat jaký zápas. Pro hráče a VIP osoby bylo nahoře na tribuně připraveno pohoštění, o které se postarala Lenka Hubáčková. Největším problémem s občerstvením bylo umývání špinavého nádobí. Nikomu se do toho moc nechtělo, ale pokaždé se našla nějaká ochotná osoba, která nádobí umyla. Po skončení prvního dne v hale pár lidí ještě zůstalo, aby pomohlo s přípravami na nadcházející den.

Druhý den byl sraz stejně jako první den v 9:00 pro pořadatele.  Proces byl stejný jako první den.  Luxování, zametání, připravování občerstvení.  Byl to vlastně podobný den jako předchozí, ale více stresující. V 11 hodin se sešli hráči. Po shromáždění všech hráčů následoval nástup. Po zaznění české hymny začal zápas o třetí místo. Rozhodčí se znovu rozdělili do skupinek po třech. Každá skupinka odpískala přibližně 4 zápasy za den. Po vítězství domácího Meteoru následovala pauza až do 16:00. V pauze byla možnost projet se novým modelem Peugeot. Rozhodčí, hráči a diváci se mohli i občerstvit v bufetu, kde zanechali samozřejmě spoustu nádobí, které pak pokaždé někdo musel umýt. Pomocnou ruku ale přiložili i meteorští hráči, když ochotně snášeli a vynášeli těžkou nádobu se špinavými talíři dolů k umyvadlu. Finále začalo v 16:00. Poslední sada zápasů. Po konečném vítězném bodu pro Brno začalo vyhlášení. Áďa Zimmerová s Marťou Doskočilovou předaly ceny jak prvnímu, tak druhému místu.  Nastal čas na rozhovory a focení týmů. Hala se začala pomalu vyprazdňovat a na řadu přišlo uklízení věcí. Luxování, odlepovaní koberců, uklízení občerstvení. Nejtěžší bylo odvézt všechny tribuny. Meteor pomohl s úklidem. Po uklizení se všichni hráči a organizátoři odebrali domů. Byl to úžasný zážitek, na který bude každý rád vzpomínat. Myslím, že se tento turnaj vyvedl, a to díky spolupráci a ochotě všech zúčastněných. DĚKUJEME!!!!

Lucie Brožová