MČR U13 – dvakrát bronzová Adéla Vacková

5. 5. 2013

Na posledním vrcholném turnaji U13, kterým bylo Mistrovství České republiky, náš oddíl reprezentovali Vojta Vašina a Adéla Vacková. Právě té se podařilo v konkurenci 68 hráčů medailově uspět, a to dokonce ve dvou disciplínách – v mixu a deblu vybojovala vždy bronzovou medaili.

Zatímco Adéla jela na MČR v roli jedné z favoritek, pro Vojtu byla velkým úspěchem už samotná účast. Nezklamal ani tentokrát a opět vybojoval alespoň jedno kolo. V něm porazil mosteckého Seiferta ve třech setech, byť o příslovečná prsa (15:21 / 21:16 / 22:20). Ve druhém kole už neměl moc šanci, los mu totiž přidělil třetího nasazeného Siegla, který roli favorita splnil bezezbytku (nakonec skončil druhý). Vojta pak ještě odehrál jedno kolo čtyřhry, s proseckým Palánem se mu ale nepodařilo přehrát třetí nasazený pár Mišutka-Štěpánek. I tak může být Vojta se svým výkonem spokojený, protože se mu po zhruba ročním hraní badmintonu daří dělat výsledky, kterých jiní nedosahují ani po několika letech trénování.

Jak už bylo napsáno, Adéla jela na MČR v roli jedné z favoritek a svou roli de facto splnila. Dvě bronzové medaile nejsou určitě špatnou vizitkou, byť ani jednu nezískala ve své preferované disciplíně – dvouhře. V ní bohužel opět narazila (v letošní sezóně na turnaji GPA již potřetí) na svou deblovou spoluhráčku Báru Hadáčkovou a právě přes ní nepřešla do semifinále. Dodejme, že její výkon byl v tomto zápase hodně nervózní a poznamenaný zbytečnými chybami, které jinak moc příliš nedělá. Báře naopak vycházelo všechno, a tak Adélino trápení trvalo jen dva sety a po výsledku 13:21 a 16:21 skončila na děleném 5. až 8. místě. Škoda, ale být pátá v republice není rozhodně také špatné …

Zvlášť, když v dalších disciplínách uspěla lépe, tedy už medailově. Velmi dobrého výsledku dosáhla s libereckým Jirkou Vajsejtlem v mixu (poprvé v této sezóně), v němž jim finále uteklo jen o pár míčů – s párem Járová-Waller hráli na tři sety, v rozhodujícím 18:21. Ještě těsnější byla prohra Adély s českobudějovickou Bárou Hadáčkovou v deblu dívek. Tam se o finalistovi rovněž rozhodovalo až ve třetím setu, tentokrát dokonce až v nastavení. Po výsledku 20:22 a jak už to bývá i po sporném rozhodnutí rozhodčího (čárový ukázal aut, hlavní ho neuznal!) se z postupu do finále radovala dvojice Fukalová-Vatashchuk. Podruhé velká škoda, ještě k lepšímu výsledku totiž nebylo opravdu daleko.

Samotná Adéla k výsledkům říká: „Jsem hrozně šťastná, že jsem na MČR vybojovala dvě medaile, cením si hlavně tu z mixu, která je na této úrovni mou první. Zklamaná jsem samozřejmě z prohry v singlu ve čtvrtfinále, moc jsem chtěla uspět a možná to mě svazovalo. Byla jsem dost nervózní, ruce a nohy mě vůbec neposlouchaly. A Bára není nikdy lehkou soupeřkou … Chci touto cestou poděkovat všem, kteří mi drželi palce a těšili mě svými SMS. A také mým trenérům – Pavlu Drančákovi, který turnaj absolvoval se mnou, a pak i  Evě Titěrové a Michalu Turoňovi, kteří mě připravují na svých trénincích.“

Přes neúspěch na MČR v singlu si Adéla udrží přední umístění v žebříčku U13 ve všech disciplínách. A snad na letošní výsledky naváže i v příští sezóně, byť přechází o kategorii výš do U15. K dosaženým výsledkům moc a moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu na republikové úrovni.