MČR U15 Plzeň – stříbrná medaile Matěje Hubáčka

5. 5. 2013

Také na dalším podniku úrovně Mistrovství republiky mládeže měl náš klub zastoupení a vybojoval jednu z medailí. Tentokrát uspěl Matěj Hubáček, který s českobudějovickým Jindrou získal stříbro ve čtyřhře.

Vrcholného turnaje U15 hraného v Plzni se mimo Matěje zúčastnily ještě Tereza Typltová (1999) a Adéla Vacková (2000). Na rozdíl od něj startovaly pouze v párových disciplínách – spolu v deblu (bohužel prohrály už v prvním kole), Adéla pak ještě právě s Matějem v mixu. A celkem jim to šlo – přestože spolu jinak tuto disciplínu nehrají, podařilo se jim postoupit do druhého kola. V něm podlehli třetímu nasazenému páru, ale svou kůži rozhodně nedali zadarmo, když se o tom rozhodlo až po třech setech. Oba za to získali dobrých 336 bodů do žebříčku, což se jim bude hodit, protože tuto kategorii hrají i dál.

Ve dvouhrách nastoupil pouze Matěj a moc se mu nevedlo. První kolo ještě zvládl s přehledem (porazil Máchala 21:11 a 21:14), ale skončil už ve druhém. Postaral se o to mostecký Ondřej Král, který jej porazil také ve dvou setech po výsledcích 18:21 a 13:21. Matěj se tak soustředil především na poslední hranou disciplínu – čtyřhru. A v ní nakonec medailově uspěl. S Martinem Jindrou z Sokolu České Budějovice jako nenasazení neuspěli až ve finále, kde podlehli třetímu nasazenému páru Ludík-Bureš. Ale i tak je druhé místo určitě velkým úspěchem.

K druhému místu a získané stříbrné medaili Matějovi gratulujeme a držíme palce do další sezóny, která pro něj bude v U15 ta hlavní. Snad ho napodobí i další naši hráči, především pak některá z dívek, protože potenciál má nejedna z nich.

Martin Vacek