Přebor ČOS – zlatí a bronzoví

13. 5. 2013

V pátek 10. 5. se z Hlavního Nádraží vypravila naše meteorácká skupinka do Budějovic. Vlakem jsme jeli společně s táborem, pod vedením jeptišek a tak ve vlaku opravdu nebylo k hnutí. Cestou zpět k hnutí sice bylo, ale vystřídali jsme dva vlaky a jeden autobus, než jsme se dostali domu.

Přebor začínal v sobotu, měli jsme minimálně jedno družstvo ve všech věkových kategoriích. V juniorské kategorii u19 (u17 chyběla) jsme měli dokonce družstva dvě. Soupeřili jsme proti družstvům domácích Budějovic, Klimkovic, Plzně a Doubravky.

Kategorie u13 byla plně obsazena dětmi trénujícími v Radotíně, ti přijeli až v sobotu a se svou vlastní trenérkou. Nicméně přes herní nezkušenost hráčů, byli dobří a patří jim gratulace k 9. místu,hlavní je, že se jim podařilo vyhrát alespoň nějaké zápasy!

Pod vedením Adély a Martiny byla družstva u15 : Terka Typltová, Áďa Vacková, Jonatán Šercl a Pavel Synovec, ti obsadili ve své kategorii třetí místo, které si zaslouží velkou pochvalu. V kategorii u19 družstvo B – Týna Zdražilová, Anežka Boučková, Honza Špaňhel a radotínský Tomáš bojovali statečně, avšak soupeři byli silnější a tak se umístili na 7. místě, pochvalu si ale také zaslouží. Tým u19 A, v kterém byla Verča Slunéčková, Kuba Klubal a náš mistr Míša Hubáček, bojoval statečně a suverénně se stali přeborníky ČOS pro rok 2013. Jejich vítězství je o to cennější, že Verča hrála i se zraněním ruky a přesto vybojovala většinu zápasů.

Všem družstvům ještě jednou moc gratuluji a doufám, že si víkend užili jak po badmintonové stránce, tak i po té druhé, nazvěme ji sociální. Navzájem jsme si všichni fandili, povzbuzovali se a po večerech hráli hry. Takovéhle turnaje vždy přispějí k lepším vztahům mezi hráči. A tento turnaj nebyl výjimkou (trenérky totiž v noci nemohly spát).

Děkujeme oddílu Budějovic, za uspořádání turnaje a celkovou organizaci. Už se těšíme na příští ročník !

Martina Doskočilová

[print_gllr id=813]