Pohár Vlaštovky U15 – tři triumfy Vackové

20. 5. 2013

Letošní ročník Pohár Vlaštovky (GPC) v kategorii U15, pořádaný v sobotu 18. 5. stejnojmenným plzeňským klubem, ovládla naše Adéla Vacková (2000). Triumfovala ve všech hraných disciplínách – i přesto, že do mixu a deblu jí byli spoluhráči přiděleni pořadatelem.

S Honzou Kupsou (1998) z pražské Astry prošli v mixu turnajem bez ztráty setu, postupně vyřadili druhé (Chalupa / Raitmayerová) i první (Hartman / Nováčková) nasazené a zaslouženě slavili vítězství.

Za ním si Adéla šla odhodlaně také ve dvouhře, i když tady se k celkovému triumfu dostala až po třísetových hrách – v semifinále s Eliškou Polívkovou (1998) z Karlových Varů ztratila v koncovce první set (19:21), ale v dalších už dominovala a soupeřku přehrála nejen herně, ale i fyzicky (21:10 / 21:15). Finále s Anežkou Nováčkovou (1999) z Kladna pak začala špatně a prohrávala už 0:8 (!), brzy však začala soupeřčin náskok stahovat, nicméně set přece jen ztratila (19:21). Už však hrála svou hru a stejně jako v semifinále, tak i ve finále v dalších dvou setech měla jasně navrch a zápas dotáhla do vítězného konce (21:14 / 21:13).

Velmi napínavě se vyvíjela čtyřhra. S plzeňskou Adélou Raitmayerovou (1999) se probojovaly do finále, kde je čekala kladenská dvojice Nováčková-Srbová. Ta využila nesehranosti naší a plzeňské Adély a jasně vyhrála první set 13:21 a za vítězstvím směřovala i v setu druhém. Za stavu 15:20 už to vypadalo, že zápas je u konce, ale potvrdila se stará pravda, že vše končí až s posledním míčkem. A ten v tomto setu po famózním obratu (sedm dobrých míčů v řadě) zahrály Adély. V nervózním třetím setu, kdy se hrálo nahoru a dolů, rozhodly nakonec individuální chyby a těch méně udělala „naše“ dvojice (21:18).

Adéle blahopřejeme ke skvělému úspěchu v kategorii U15, která pro ni bude od příští sezóny tou hlavní. Po zisku 150 bodů do ní podle všeho vkročí na velmi hezkém 13. místě v žebříčku.