Vítězná jízda na Kladně

20. 5. 2013

Letošní série kladenského JUNIOR CUPU se stala pro radotínské hráče sběrem medailí, kterou zakončili celkovým vítězstvím tři naši  nejúspěšnější hráči, Lukáš Mervart v kategorii U9, Tomáš Patera  v kategorii U10 a Katka Mikelová v kategorii U11. Turnaj probíhá v 3 kolech, přičemž první dvě kola jsou kvalifikací pro závěrečný finálový turnaj, do kterého postupuje 10 hráčů s nejvyšším počtem bodů  v každé kategorii.

První dvě kola turnaje absolvovala většina našich mladých hráčů s větším či menším úspěchem. Nejvíce se dařilo našim nejmenším klukům, kdy v obou kolech jsme plně obsadili „bednu“. Lukáš Mervart v prvním kole porazil Tomáše Bláhu, Petr Hnilica vybojoval 3.místo, ve druhém kole se do finále zase dostal Petr, ale na Lukáše nestačil, Tomáš naopak zase uhájil 3.příčku. Dobře si vedl i Tomáš Patera, který vyhrál v 1.kole serie. Ve 2 .kole se dařilo  Katce Mikelové , která se  vyrovnala s emocemi a suverénně porazila všechny soupeřky, stejně tak Michal, který nestačil jen na vítěze a skončil druhý. Honza Volček obsadil  4.místo. Ještě Zuzka Mervartová (U11) a Štěpán Schroetter (U9) si dobrým umístěním v obou kolech zajistili dostatek bodů pro účast v kole finálovém.

Finálový turnaj se nesl ve znamení krasojízdy  a vítězství Lukáše (U9), Katky(U11) a překvapivě i Dana (U11),  kteří si  vítězný pohár nenechali vzít. Dan porazil ve finále vítěze kategorie Tomáše Pateru.Tím i přesto, že startoval pouze ve dvou kolech si zajistil celkově 4.příčku.  Zlepšení předvedli Klárka a Vojta Franta, kteří obsadili 3. místo v kategorii U10. Tomáš  potvrdil svoji stálou výkonnost a skončil na 3.místě v U9. Vojta Havlík (U10) a Michal (U11) nakonec vybojovali 5.místo, Zlepšení prokázal i Fanda Chval . Zuzce (U11) a Štěpánovi (U9) se již tolik nedařilo.

Výkony ve finálovém kole tak přinesly celkové vítězství třem našim mladým badmintonistů. Pasováni na krále či královnu JUNIOR CUPu byl Lukáš Mervart v kategorii U9, Tomáš Patera v U10 a Katka Mikelová v U11. Celkové 2.místo Tomáše Bláhy v  U9 a 3.místo Michala Forejta  v kategorii  U11 ještě umocnilo dojem z úspěšné turnajové série radotínských badmintonistů.