Naši pomohli Praze k úspěchům

7. 6. 2013

Závěr sezóny patří tradičně turnajům, na nichž bojují povětšině družstva složená z nejlepších hráčů regionů. Mezi těmi, kteří pomohli Praze k úspěchům na těchto podnicích, nechyběli samozřejmě ani naši hráči.

U15: FALCO CUP 2013 (Liberec)

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Výběr Prahy na tradičním turnaji regionálních a klubových družstev Falco cup v Liberci v kategorii starších žáků U15. Součástí čtyřčlenného „áčkového“ Výběru Prahy byl i Matěj Hubáček (1999) a dopomohl družstvu k celkovému vítězství mezi deseti startujícími týmy z celé České republiky. Přitom „pražský výběr“, který vedle něj tvořil Honza Fiala z Astry a Berta Ausbergerová s Míšou Zelinkovou z SK Prosek, nebyl v soutěži favoritem. Svou skupinu ovšem vyhrál bez ztráty bodu (postupně porazil soupeře ze Severních Čech, Východních Čech, Nejdeku a Vesce) a postoupil do finále. Tam se utkal s výběrem Jižních Čech a o celkovém vítězství rozhodl až výhrou v závěrečné disciplíně smíšené čtyřhry (3:2).

Na Falco cupu startoval ještě další tým Prahy (na snímku), který byl složen z větší části z našich hráčů. Tereza Typltová (1999), Pavel Synovec (1998) a Adéla Vacková (2000) za pomoci Kristiána Leciána (1999) z Astry sem přijeli především sbírat zkušenosti z obdobných soutěží, nicméně po dobrých výkonech nebyli daleko od překvapení. Boj o bronz jim nakonec utekl o jedno vítězství (po třísetové bitvě), ale i konečné páté místo je příjemným úspěchem. Ve své skupině nejdřív jednoznačně prohráli s výběrem Jižních Čech (0:5), smolně s Jižní Moravou (2:3), ale přehráli jasně Dobrušku (4:1) a především Západní Čechy (4:1). Ve finálovém duelu o pátou příčku rozhodli duel s Východními Čechy také až v závěrečném mixu (3:2).

Všem jmenovaným hráčům k výsledkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

U13: RSL ČESKOKRUMLOVSKÝ POHÁR 2013 (Český Krumlov)

Obdobný turnaj, ale pro kategorii mladších žáků U13, se konal v Českém Krumlově. Letos už popětadvacáté, v soutěži se na rozdíl od Falco cupu hrají ještě druhé dvouhry chlapců a dívek. Součástí letošního Výběru Prahy byla i „naše“ Adéla Vacková (2000). Pražáci byli sice favority, ale trochu doplatili na systém turnaje, kdy se hrálo ve třech skupinách po třech účastnících a do finále postupovali pouze vítězové. Po druhém zápase už tak de facto nebylo pro mnohé účastníky o co hrát. Výběr Prahy nezvládl ve skupině duel s Jižními Čechy (2:5), zvítězil jen nad Severními Čechy (5:2) a skončil druhý – postoupil tak do bojů o 4. až 6. místo. Tam sice bojoval více s herní motivací než soupeři, přesto zápasy s Jižní Moravou (6:1) a především se Středními Čechy (4:3) zvládl a skončil nakonec celkově čtvrtý. Adéla své zápasy víceméně zvládla stoprocentně a se svým výkonem může být spokojena, byť na těžké zápasy v jejím případě moc nedošlo … což si vynahradila o týden později na zmíněném Falco cupu …

Martin Vacek