Ondřej Lubas, o předešlé a nadcházející sezóně.

21. 7. 2013

Jak byste zhodnotil tuto ukončenou sezónu? Jste jako předseda oddílu spokojen s výsledky, kterých Váš oddíl dosáhl?

Hodnocení uplynulé sezony bych rozdělil do 3 kategorií: výsledky našich družstev v kategorii dospělí, výsledky jednotlivců v kategorii dospělí a výsledky našich juniorů.

Pro sezonu 2012/2013 se nám podařilo vytvořit tým patřící k nejsilnějším týmům v historii našeho klubu. Mým očekáváním bylo finálové umístění v závěrečném turnaji Play Off, což se nám bohužel splnit nepodařilo. Z tohoto pohledu musím naši extraligovou účast hodnotit jako neúspěšnou.

Náš 2hý tým se od začátku potýkal s poměrně silnou neúčastí některých opor a proto je i výsledek z mého pohledu neuspokojivý.

Naopak velmi pozitivně vnímám tréninkové skupiny Michala Turoně, kde se začíná projevovat cílená a především tvrdá příprava jak tréninkové skupiny dospělých, tak i našich juniorů. Pavel Drančák patří již dlouhodobě k české špičce, skvělého výsledku dosáhli Petr Hošek a Marek Teller na MČR v Mostě.

Spokojen jsem i se závěrem sezony Iva Stoklase, od kterého očekávám v této sezoně výrazný výkonnostní vzestup.

Předpokládám, že milým překvapením bude výkonnostní vzestup Maxe Koreného, který se badmintonu v současné době věnuje na profesionální bázi.

Velmi příjemně překvapila svým tréninkovým přístupem skupina našich juniorů, kde zazářil především Michal Hubáček. Jsem přesvědčen, že v této sezoně bude celá tato tréninková skupina atakovat nejvyšší příčky, současně se začnou i výrazně prosazovat v kategorii dospělých a za několik málo let budou právě oni patřit k tahounům našeho extraligového týmu.

Všem našim talentovaným juniorům bude náš klub vždy vytvářet nadstandardní tréninkové možnosti včetně toho nejlepšího trenérského zázemí.

Ještě jednou bych velmi rád poděkoval celému našemu vedení za váš čas věnovaný tréninkům našich členů, za váš čas strávený vedením oddílu, za vaši pomoc při organizaci všech turnajů pořádaných naším oddílem, včetně 2 turnajů nejvyšší kategorie, kde jsme jako klub opět ukázali, že jsme lídrem nejen na poli hráčském, ale i organizačním.

Co příprava na nadcházející sezónu? Chystáte nějaké velké změny ve složeních jednotlivých týmů? Jaké jsou Vaše cíle a sny?

Tréninková příprava na nadcházející sezonu je tradiční. Všichni vybraní hráči obdrželi individuální tréninkové kondiční plány a od srpna proběhne několik společných tréninkových kempů pod vedením našich oddílových trenérů.

Náš extraligový tým bude postaven na našich odchovancích a případně bude doplněn o zahraniční posily. Naším cílem je stejně jako minulý rok finálové umístění.

Jména našich případných posil bych ještě nechtěl zmiňovat.