Michal Turoň: O Badmintonové akademii

23. 7. 2013

Vaše akademie úspěšně funguje už druhým rokem a stále se rozrůstá. Mohl byste ve zkratce představit svou školu badmintonu?

Naše Akademie je tréninkové středisko pro děti a mládež. Zaměřujeme se na trénink dětí od 4 do 19-ti let. Nejsme badmintonový oddíl, ale nezávislé tréninkové centrum. Trénují u nás hráči z různých oddílů. Úzce však spolupracujeme se Sokolem Meteor Praha Radotín. Momentálně čítá naše základna přes 40 hráčů, tedy stav kdy poptávka převyšuje nabídku.

Základním trenérským mottem naší Akademie je individuální přístup k hráčům, v současné době máme 6 trenérů-asistentů. V létě pořádáme dvě soustředění (přechodové a herní) a každý hráč, který se účastní naší letní přípravy obdrží i individuální kondiční plán. V samotném tréninku klademe velký důraz na techniku a rychlost.

Tuto sezónu jste dosáhli mnoha úspěchů. Mohl byste některé z nich vyzdvihnout?

Je pravdou, že tato sezóna byla hodně úspěšná. Navíc šlo o náš teprve druhý společný rok přípravy, takže pevně věřím, že skvělých výsledků bude přibývat. A které z nich bych vyzdvihl? Všechny medaile jsou super. Nejde začít nikým jiným, než Míšou Hubáčkem a jeho titulem Mistra ČR (tento rok může obhajovat!), dále stříbro Matýska Hubáčka a bronzové medaile Ádi Vackové (2x) a Vojty Járy. Naši hráči dále vybojovali tituly přeborníků Prahy ve dvouhře do 19-ti let (Míša Hubáček), U 17 (Dean Brabec), U 15 (Matěj Hubáček) a získali další medaile a dobrá umístění na MČR.

Jak vypadají Vaše přípravy na novou sezónu?

Všichni hráči Akademie, kteří se účastní společné letní přípravy mají v červenci individuální kondiční plán včetně posilovny. První týden v srpnu máme „přechodové“ soustředění, následované soustředěním herním. Věřím, že se příprava povede, hráčům bude sloužit zdraví a příští sezónu o nás bude slyšet ještě víc.

Poslední otázka: Jak byste zhodnotil konec sezóny jako trenér našeho extraligového týmu?

Nepovažuji se za trenéra extraligového týmu. Jsem trenérem nejlepších meteorských dospěláků a mimo jiné vedu i jeden jejich společný trénink s dalšími hráči extraligového týmu. A jak bych z této pozice hodnotil sezónu týmu? Myslím, že ještě ladí svou filozofii, co se sestavy týče. Ale je v něm spousta skvělých hráčů, takže věřím, že vedoucí družstva a předseda oddílu ho na příští sezónu zase posune o krok dál. Už i třetí místo je skvělé!

Více o MT badminton academy

[print_gllr id=925]