Rekreačně-kondiční soustředění v Jizerských horách

17. 8. 2013

Nabrat nezbytnou kondici před blížící se sezónou jsme se letos rozhodli v horském prostředí příjemné chaty Slovanka, ležící u stejnojmenné rozhledny v nadmořské výšce 820 m. Dorazili všichni, co přislíbili účast a po několika dnech i všichni ve zdraví spokojeně odjížděli. Jmenovitě to byli Dean Brabec, Michal a Matěj Hubáčkovi, Adam a David Bhuiyanovi, Honza a Petr Nejedlí, Pavlína a Tadeáš Rekovi, Petra a Kristýna Peckovy, Honza Špaňhel, Matyáš Fencl, Pepa Láska, Tomáš Panocha, Jonatán Šercl, Veronika Cittová, Tereza Typltová, Adéla Vacková. Trenérský team tvořily Eva Titěrová s malým Šímou, Hanča Musilová, Eva Hnilicová a Petra Cittová. Na úplný závěr dorazili ještě kondiční cyklotrenéři Pavel Citta a Milan Titěra a jako vrchní strážce ohně také Zdeněk Musil.

Všichni jsme si přivezli kola, takže náplň soustředění byla více než jasná. Počasí vyšlo úžasně, a tak jsme každý den absolvovali nějaký pěkný výlet. Postupně jsme najeli spousty kilometrů a hlavně jsme nastoupali tak potřebné výškové metry. Zdolali jsme mimo jiné rozhledny Královka a Bramberk, objeli jsme téměř celou Josefodolskou přehradu, zastavili jsme se na vyhlášených jizerskohorských chatách Prezidentská a Šámalova.

Další část programu tvořilo většinou běhání v přilehlých lesích a na nedalekých sjezdovkách. Kromě toho jsme hned druhý den odpoledne vyrazili do lanového centra, kde se všichni dosyta vyřádili na vysokých lanech i nízkých traverzech na umělé stěně. Jedno dopoledne proběhly turnaje v minivolejbale a fotbálku v zajímavě smíšených skupinkách. V podvečer zbyl ještě čas na skákání přes švihadlo a trochu posilování s drobnými pomůckami. Oblíbeným se stal i žebřík, který jsme měli zapůjčený od fotbalistů. Poslední nedělní dopoledne jsme opět vybíhali kousek dětské sjezdovky a úplně závěrečnou disciplínou bylo válení sudů z kopce. Ne všichni z toho byli nadšeni, přitom je to to nejlákavější, co se na lehkém kopečku vzorně nakrátko posekané loučky dá provádět. Už to asi spousta dnešních děti vůbec nezná:-((!!!

Předposlední den si ještě nejstarší borci vyzkoušeli pořádný cyklovýlet s výše uvedenými cyklotrenéry. Vyrazili na 38 km až do vrcholků hřebenů Jizerských hor. Ženskou část party zastoupila velmi statečně Hanča Musilová.
Celý pobyt panovala pohodová atmosféra, která byla podpořena příjemným ubytováním a hlavně vynikající domácí stravou připravovanou s láskou manželi Trojanovými.
Všem bych ráda poděkovala za účast a výdrž hlavně při zdolávání všech záludných jizerskohorských výšvihů a krkolomných sjezdů. Někdy bylo třeba zdůraznit heslo pana Emila Zátopka “ když nemůžeš, tak přidej“, ale většinou to stačilo říct jen jednou.

Věřím, že alespoň na začátku sezóny se Vám získaná kondice bude moc hodit:-D!!!

Všechny fotografie naleznete na našem facebooku