GPC U15, vybojované postupy na GPA

26. 9. 2013

Starší žáci (U15) měli uplynulou sobotu možnost vybojovat si za Prahu postup na první letošní turnaj kategorie GPA. Naši svěřenci v tom byli celkem úspěšní: Matěj Hubáček si ho vybojoval v mixu, Adéla Vacková pak v dívčím singlu a spolu s Terezou Typltovou také v deblu.

První letošní kvalifikační turnaj GPC U15 se konal na Hamru v Bráníku a za náš oddíl se ho zúčastnila celkem početná ekipa hráčů. Ne všichni mohli sice pomýšlet na mety nejvyšší, ale uhrát pár dobrých bodů a potrápit favority mohlo hodně z nich.

Z kluků uspěl jen Matěj Hubáček

Nejlepším klukem v kategorii U15 je v našem oddíle Matěj Hubáček (1999), který má ostatně zajištěny na GPA přímé postupy v singlu a deblu díky žebříčkovému postavení. Musel si ho vybojovat jen v mixu, což se mu nakonec i podařilo. Gratulujeme.

Mezi kluky měl velké ambice před turnajem i Jonatán Šercl (1999), který se na prázdninovém soustředění ukázal ve velmi dobrém světle. Na turnaji coby nasazená dvojka bohužel však neuspěl a vypadl hned v prvním kole. Sice s budoucím finalistou, nicméně také s hráčem o rok mladším, s nímž dosud nemíval větší problémy. V případě Jonatána se ukázalo, že týdenní výpadek z tréninkového cyklu těsně před důležitým turnajem se v této věkové kategorii už naplno projeví. Jonatánovi se nepodařilo výrazněji uspět ani v mixu a kalich hořkosti si pak vypil v deblu s oddílovým Matějem Hubáčkem, když prohráli i ve finále čtyřhry.

Nenaplněné ambice se ukazují také v případě Tomáše Panochy (2000). Na jednu stranu šikovný hráč nedokáže zatím prodat své schopnosti, mnohdy snad ani nechce zápas vyhrát, stačí mu, že si se soupeřem dobře zahraje (!).  Z kluků mohl uhrát na turnaji dobrý výsledek ještě Vojta Vašina (2000), který se loni v mladší kategorii celkem pravidelně probojovával na turnaje GPA. Ve starší kategorii to bude mít o dost těžší. Na tomto GPC se mu do cesty postavil přemožitel Jonatána a s ním má Vojta zatím jen zápornou bilanci. Nicméně projevil se sympatickým výkonem, a to i ve čtyřhře, kterou pak hrál s oddílovým Tomášem Panochou.

Vybojovaný postup v holčičím singlu a deblu

Také u holek jsme mohli věřit v dobré výsledky … Adéla Vacková (2000), coby nasazená jednička, potvrdila na turnaji roli favoritky a celkem jasně si vybojovala celkové prvenství. Včetně postupu na GPA. Totéž se jí povedlo s oddílovou Terezou Typltovou také ve čtyřhře a s Leciánem z Astry ZM dokázala vybojovat (bohužel nepostupové) druhé místo v mixu. Gratulujeme a snad Adéle vydrží dobrá forma i na turnaji GPA …

Možná moc nechybělo, a druhou postupující v singlu mohla být Tereza Typltová (1999), jež v semifinále zle potrápila nakonec druhou Járovou z Astry ZM. Nicméně koncovky obou setů Tereza nezvládla a musela se spokojit s celkovým třetím místem. Na stejné pozici skončila i Kristýna Zdražilová (1999), která v boji o finále podlehla vítězce Vackové. Výrazně hůře se na turnaji prosadily Beáta Bednářová (1999) a Kateřina Nedvědová (1999), jež nepřešly přes první kolo. V něm svou účast skončily také sestry Peckovy (1999), které nastoupily spolu pouze ve čtyřhře.

Vzhůru do Benátek

V kategorii dívek můžeme být spokojeni s vybojovaným (navíc z prvního místa) postupem Adély Vackové, která je v U15 teprve prvním rokem. Škoda, že se totéž nepovedlo také Tereze Typltové, moc k tomu totiž nescházelo. Obě holky si vybojovaly postup ve čtyřhře, nicméně předvedené výkony na GPC (zvlášť ve finále s párem holek ročníku 2001) nebudou na špičku na GPA určitě stačit. Snad si z této zkušenosti vzali ponaučení … Potěšil i vybojovaný postup Matěje Hubáčka v mixu (hrál s Járovou z Astry ZM), byť to bylo na úkor Adély Vackové (hrála s Leciánem z Astry ZM), jak už bylo zmíněno, v singlu a deblu má přímé postupy díky dobrému umístění v žebříčku.

Turnaj GPA kategorie U15 se koná už příští víkend (5. a 6. října) ve středočeských Benátkách nad Jizerou. Všem našim zástupcům přejeme co nejlepší výsledky a tajně doufáme i v nějakou medaili …