Medaile z Czech Sokol Cupu 2013

26. 9. 2013

Nejdřív to vypadalo, že na první velký žákovský turnaj v nové sezóně Czech Sokol Cup 2013 pojede náš oddíl ve velkém počtu. Z nejrůznějších důvodů nakonec ale do Plzně dorazila pouhá čtveřice hráčů. Přesto se dokázala prosadit a vybojovat několik medailových umístění.

Matěj Hubáček, Adéla Vacková, Tereza Typltová startovali v kategorii U15, Anežka Boučková nastoupila v U17. Ta bohužel nejvíc doplatila na „omluvenky“ spoluhráčů, neb do Plzně dorazila už v pátek na čtyřhru, kterou nakonec nehrála a v sobotních dvouhrách se na body nedostala do finálového pavouku, takže všehovšudy sehrála za dva dny pouhé dva zápasy (!).

O mnoho víc se dařilo starším žákům – Matěj prošel celým turnajem bez většího zaváhání a zaslouženě vyhrál. Trochu to bylo pro Matěje povinné vítězství, jelikož z přihlášených hráčů byl na žebříčku nejvýše postavený (7.) a soupeři se až na jednu dvě výjimky rekrutovali z nižších pater žebříčku. Naopak holky měly daleko těžší pozici – turnaje se účastnilo hned pět hráček první desítky U15 a také zahraniční badmintonistky nebyly mnohdy lehkými soupeřkami. Nakonec obě naše hráčky postoupily do finálového pavouku – Adéla z prvního a Tereza z druhého místa ve svých skupinách a nakonec na turnaji vybojovaly 5. (Adéla) a 9. (Tereza) místo.

Medailovou chuť si obě holky trochu vylepšily ve čtyřhře U15, v níž postoupily až do semifinále a skončily tak celkově třetí. To Matěj nenašel soupeře ani ve čtyřhře a s Leciánem z Astry ZM opět jasně vyhrál celý turnaj.

Ten se v Plzni na parketách konal celkem v pohodové atmosféře, trochu snad vadila jen absence rozhodčích při zápasech (utkání si počítali sami aktéři!) a mrzela nižší účast zahraničních hráčů (byl zde pouze jeden slovinský a jeden slovenský tým). Pro naše hráče lze ale turnaj považovat za úspěšné vkročení do nové sezóny. Zvláště pro zástupce U15 to bylo vhodné rozehrání před postupovým GPC, respektive před vrcholným turnajem GPA, který se koná už za pár týdnů. Matěj má díky žebříčkovému umístění jasný postup ve dvouhře a čtyřhře, vybojovat si ho musí v mixu. Děvčata naopak přímé postupy zatím nemají a musí si je na GPC ve všech disciplínách teprve vybojovat. Všem držíme palce!