1.GPA U19 Most – Dean Brabec, Michal Hubáček – každý po jednom stříbru

1. 10. 2013

Ve dnech 21.9. – 22.9.  se konal turnaj GPA U19 za účasti tří našich hráčů ve složení: Michal Hubáček, Kuba Klubal a Dean Brabec. Při příjezdu do Mostu na nás čekalo překvapení v podobě výpadku proudu v půlce města, naštěstí haly se to nedotklo .

Vhledem k tomu, že Michal byl nasazen, museli jsme ještě počkat na vylosování disciplín pro naše ostatní hráče. Kubovi v prvním kole nalosovali Radka Pistulku z Plzně a ten celkem s přehledem zápas vyhrál (21:16 a 21:14). Myslím si, že to vůbec nebylo Pistulkovo vítězství, ale Kuby veliká prohra v podobě nervozity, panikaření a uspěchanosti. Věřím, že si svou slabou chvilku vybral a nabere do plachet příznivější vítr.  Dean s proseckým Honzou Vorlíkem byli veliké překvapení celého turnaje, když oba kluci celkem v pohodě, s úsměvem a  výbornou náladou „došli“ až do finále ve kterém nakonec prohráli s dvojicí  Hubáček Jan – Louda Jan (22:20, 21:10). Myslím, že s pochvalou k tomuto páru se přidal i trenér reprezentace Tomasz Mendrek. A nakonec Míša Hubaček. Ten nastoupil jak v singlu,v deblu tak i v mixu. Začnu tím „nej“ a to je finále mixa spolu s Monikou Světničkovou z Jehnic, kde nakonec podlehli vítěznému páru Jiří Louda – Magdaléna Lajdová (21:18,  21:19). Super práce!!!!. V singlu si Michal zahrál díky nasazení do turnaje až druhé kolo, ve kterém celkem v klidu a pohodě porazil Honzu Somerlíka z Klimkovic a čekal na svoji další oběť J. A ta záhy dorazila v podobě „nevlastního bratra“ Honzy Hubáčka J. V prvním setu hrál Michal celkem dobře (21:14), ale byl u něj bohužel vidět velký respekt před soupeřem a druhý set byl již v úplné režii Honzy Hubáčka (21:4). Je to velká škoda, protože herně měl Michal rozhodně na víc, ale psychicky to dopadlo tak jak to dopadlo L. A nakonec debl s týmovým kolegou Kubou Klubalem.  Kluci nastoupili proti dvojici Somerlík- Vašátko a v prvním setu vše nasvědčovalo k celkem poklidné hře a následné výhře našich hráčů (21:15). Ve druhém setu se nad mé očekávání situace obrátila (14:21) a rázem byl stav 1:1 na sety. Ve třetím setu byla hra vyrovnaná na obou stranách, ale nakonec vítězně z kurtu odešla dvojice Somerlík – Vašátko (21:18). Myslím že je třeba se zamyslet nad tím, že v deblu se zkrátka nedá jen vyhazovat a bránit, ale je třeba především útočit a nebát se smečovat (viď Míšo J). Musím však uznat, že jak si Kuba Klubal svou touhou a snahou po vítězství (někdy to bývá kontraproduktivní) prohrál singl, tak v deblu zahrál úžasný zápas a pevně věřím, že pokud do toho kluci zapojí více dravosti, soupeře budou hledat jen velmi těžko. Všem třem našim hráčům (i Honzovi Vorlíkovi) přeji mnoho dalších úspěchů a především pevné nervy a pohodu na kurtu.