1.GPC U17, Vinoř – Matěj Hubáček dvakrát zlatý

2. 10. 2013

29.9. se ve Vinoři uskutečnil letošní první pražský turnaj GPC U17. Účastníků se moc nesešlo, takže atmosféra byla spíše komornější a domů jsme mohli odejít již kolem třetí hodiny odpoledne.

Z našich domácích se zúčastnili: Matěj Hubáček, Jonatán Šercl, Adéla Vacková, Tereza Typltová, Pavel Synovec, Robert Chalupecký, Anežka Boučková a Michal Hubáček (pouze debl).

V dámském singlu se nám tentokrát moc nedařilo – všechna naše děvčata i přes velké snahy vypadla v prvním kole.

Singl kluků na tom byl o poznání lépe. Jonatán Šercl se umístil třetí až čtvrtý, když porazil Honzu Kupsu, ale následně podlehl stříbrnému Fialovi. Pavel Synovec se nejdříve utkal se Samohelem z Hamru a následně vypadl s Vojtou Járou, který se umístil na bronzové příčce. Robert Chalupecký na tom nebyl po zdravotní stránce během turnaje zrovna nejlépe, takže vypadl hned v prvním kole s Hozou Kupsou. A nakonec náš zlatý Matýsek. V prvním kole porazil Vojtu Seberu celkem bez problémů, ale v druhém kole to měl těžší. Čekal ho tam Ryba z Astry. Válčili na tři sety dva proti jednomu, ale Mates nakonec zvítězil. Dál už by se dalo mluvit o plynulé jízdě na zlatou příčku přes Vojtu Járu a Honzu Fialu. Gratulujeme!!!

Do dámského deblu se přihlásily pouze čtyři páry, což samozřejmě nijak nesnižuje hodnotu jejich umístění J. Áďa s Terkou stříbrné a Anežka bronzová.

Debl kluků jasně ovládli sourozenci Hubáčkovi, kteří v semifinále nemilosrdně rozdrtili náš druhý pár Synovec – Šercl.

A smíšená čtyřhra? Nejlépe si vedl Pája s Áďou, kteří si odnesli zasloužený bronz, protože se do semifinále probojovali z pozice nenasazených hráčů a předvedli úžasnou hru. Ostatní naše páry pak vypadly ve čtvrtfinále.

Všem hráčům přejeme mnoho štěstí na dalších turnajích a postupujícím Hubáčkům budeme držet palce na GPA v Českém Krumlově!!!