GPA U15: Třikrát medailový Hubáček (ml.)

7. 10. 2013

Velkým úspěchem skončil pro náš oddíl první letošní turnaj GPA v kategorii U15. Tři medaile vybojoval Matěj Hubáček, jednu Adéla Vacková.

Letošní sezónu začali naši mladí badmintonisté velice úspěšně, po nedávných juniorských stříbrných medailích z GPA kategorie U19 (Dean Brabec a Michal Hubáček) přidali dvě zlaté a dvě bronzové i starší žáci ze stejného turnaje kategorie U15. Matěj Hubáček (1999) a Adéla Vacková (2000) se dokázali takto výrazně prosadit v konkurenci 56 hráčů z celé republiky.

ZLATÝ MATĚJ

gpa_u15_dvouhra

Při neúčasti dvou silných soupeřů (Beran a Louda) se na turnaji GPA konaném v Benátkách nad Jizerou před Matějem otevírala reálná šance na velký úspěch. A ten ji bezezbytku využil. Ve dvouhře se bez většího herního zaváhání probojoval až do finále. V něm proti domácímu Savinovi začal skvěle a první set s přehledem vyhrál 21:15. Ve druhém si do přestávky držel mírný náskok, pak ale přestal být aktivní a Savin toho hned využil. Zápas šel tedy do třetího setu, v němž se Matěj nejdřív špatně prosazoval, ale soupeře si naštěstí nenechal odskočit na více než dva tři body. Když už to vypadalo, že Savin dotáhne zápas do vítězného konce, přidal Matěj na důrazu a rázem přibývaly body na jeho konto. První mečbol ještě nevyužil, ale zachoval chladnou hlavu a na druhý pokus zápas vyhrál. Skvělé.

Díky tomuto triumfu se Matěj s největší pravděpodobností posune v žebříčku už na šestou pozici. K zlatému singlu pak přidal na GPA stejný kov také ve čtyřhře (s českobudějovickým Martinem Jindrou) a bronz ve smíšené čtyřhře (s Terezou Járovou z pražské Astry ZM). Skvělý úspěch, snad nebude letos ojedinělý …

BRONZOVÁ ADÉLA

gpa_u15_mix

Na startovní listině GPA u dívek nechybělo žádné z důležitých jmen, takže pro třináctiletou Adélu Vackovou byl jakýkoliv dobrý výsledek velkou výhrou. Podařilo se jí to alespoň v jedné disciplíně – smíšené čtyřhře. Spolu s Jiřím Vajsejtlem ze Slovanu Vesec vybojovala, stejně jako na MČR U13, bronzové umístění. Ne nijak snadno, první dva zápasy byly vždy na tři sety, ve čtvrtfinále se už ale prosadili jasně. V boji o postup do finále nastoupili proti druhému nasazenému páru, a i když výsledek vypadá jasně (16:21 a 14:21), alespoň v prvním setu a první polovině setu druhého favorita dost trápili. Nevadí, vyjde to třeba příště, dobrý výkon je toho příslibem …

Ve dvouhře zvládla Adéla úvodní kolo s přehledem, ve druhém měla ale za soupeřku první nasazenou (Veroniku Srncovou). Té sice podlehla, ale kdyby hrála ve větší psychické pohodě, mohlo to být jinak. Soupeřku totiž nedávno celkem s přehledem porazila a ta si to asi ještě pamatovala, protože hrála hodně nervózně a nepřesně. Škoda. Adéla s oddílovou Terezou Typltovou (1999) potom ještě nastoupila do čtyřhry a los je poslal ve druhém kole na nasazené jedničky Srncovou s Ausbergerovou. Obě naše hráčky ukázaly, jak dokážou být herně nevyzpytatelné. V prvním zápase, který měl být snadnou záležitostí, si výhru vybojovaly až ve třetím setu, když v tom druhém hrály opravdu špatně. Naopak v zápase s „jedničkami“ jakoby je někdo polil živou vodou, hrály velmi zkušeně a favoritky velmi zle potrápily. Ty je sice nakonec „přetlačily“, ale zápas byl velmi strhující a upoutal na sebe pozornost snad celé haly. Doufejme, že si svůj výkon z tohoto zápasu budou naše holky dlouho pamatovat …

SKVĚLÝ ZAČÁTEK

Úvod sezóny zastihl naše hráče ve velmi dobré formě, věřme, že v tomto trendu budou pokračovat i dál. Matěj si vybojovanými medailemi zajistil přímý postup na příští GPA ve všech disciplínách, Adéla s největší pravděpodobností v onom bronzovém mixu. Všem našim zástupcům na GPA děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a držíme palce do další sezóny. A snad je brzy napodobí (třeba už za týden na GPA kategorie U13) i další hráči, potenciálu v našem oddílu je v tomto směru dostatek.