GPA U17: Michal Hubáček potvrzuje svoje místo na „badmintonovém slunci“

23. 10. 2013

O víkendu 19. – 20.října se v Českém Krumlově konal první turnaj GPA kategorie U17. Z našeho oddílu se zúčastnil: Michal Hubáček, Jakub Klubal a Matěj Hubáček pod vedením trenérky Titěrové, která ovšem kvůli své ratolesti musela občas odbíhat pryč. V mixu měli Michal Hubáček a Michaela Fuchsová jako nasazení (3/4) volno. V prvním kole dokázali na tři sety zvítězit nad párem Ludík – Švecová. V semifinále pak měli dvojici Šářec – Panochová, kdy první set byl poměrně vyrovnaný, což se ovšem nedá tvrdit o těch zbývajících dvou. Míša s Míšou si získali jasnou převahu. Ve finále na ně čekali Dokládal se Slatinskou. Bylo to napínavé finále, jak má být. První set získali poměrně bez problémů soupeři. Druhý a třetí byl „řežba“, přesto se Míšovi podařilo zvítězit. Celkový výsledek zápasu byl 14-21; 25-23 a 26-24. Jakub Klubal hrál s Kladenskou Jovanou Skrčenou. V prvním kole narazili na pár Marek Jakeš – Sabina Milová. Díky velkému množství chyb prohráli na tři sety.

Další disciplínou v pořadí byl singl, kde opět dominoval Michal Hubáček. Jako druhý nasazený měl první kolo volné, v druhém pak narazil na klimkovického Vašátka. První set byl poměrně těsný, ale Míša zvítězil na dva sety. V semifinále se potkal se svým spoluhráčem z reprezentace Janem Somerlíkem. Byl to boj na tři sety, který opět skončil v náš prospěch. Už zbýval jen Ondra Klimeš a úžasné finále s krásnými výměnami. Michal dokázoval zburcovat všechny zbývající síly a povzbudit se až k výhře prvního setu. Druhý set, bohužel, patřil Ondrovi. Třetí set ukázala, co v obou klucích je. Díky rychlejší a jasnější hře měl navrch Hubáček, chytil se každé příležitosti a v koncovce přehrál Klimeše 22-20. Kuba Klubal dostal do prvního kola Petra Chalupu, kterého zvládl celkem s přehledem přehrát. Jeho postup už v druhém kole zarazil běhavý Petr Beran, kterému Kuba kvůli velkému množství nevynucených chyb podlehl. Mates Hubáček vypadl již v prvním kole, kde ho porazil Martin Ludík.

Poslední se odehrávala čtyřhra. Kuba s Míšou prvním kolem prošli bez značných problémů. Větším oříškem byl pár Hadáček – Kukač – tato dvojice je velmi dobře sehraná, takže naše kluky na tři sety docela potrápila. Přesto dál šli naši. Louda – Pistulka zlato vážně chtěli. Přestože naši bojovali a první set získali, ostatní dva bylu už v plné režii soupeřů. Na naši se straně se objevilo mnohem více nevynucených chyb a byla znát únava. Matýskovi a jeho spoluhráči Rybovi z Astry se tak dobře nedařilo. První kolo si vybojovali, ale další pár v pořadí, Somerlík-Vašátko, klukům ukázal stopku. Letošní první GPA U17 přineslo mnoho úspěchů a hodně neskutečných zápasů. Gratulace patří především Míšovi Hubáčkovi, ale i Kubovi Klubalovi za jejich místo na stupni vítězů.