GPC U19 – Astra

29. 10. 2013

Druhý letošní turnaj GPC U19 se konal na Astře v neděli 19.10. Celkově se sešlo výrazně méně hráčů, než jak jsme zvyklí z mladších kategorií . Z našeho oddílu se zúčastnilo celkem 5 hráčů – Dean Brabec, Verča Slunéčková, Terka Holečková, Anežka Boučková a Adéla Vacková . Vzhledem k termínové  kolizi s GPA U17 se turnaje nemohli zúčastnit Matěj Hubáček a Kuba Klubal. Nevím, jak se mohlo stát, že  došlo k takovému souběhu dvou turnajů.
I při  neúčasti těchto dvou a  našeho v současnosti nejlepšího juniorského hráče Michala Hubáčka si z Astry odvážíme dvě vítězství. Nejlépe si vedl   Dean , který zvítězil jak v singlu , tak v deblu /partner Jan Vorlík z Proseka/. Zajistil si tak účast na 2.GPA v Hradci Králové.  Rovněž  Verča Slunéčková si  svým poněkud neortodoxním ale efektivním herním stylem vybojovala postup do Hradce , když  prohrála až ve finále s B. Ausbergerovou

Dobře zahrála  i  Adéla- v semifinále podlehla vítězce Bertě Ausbergerové ve vyrovnaném zápase. Oproti jejich minulému vzájemnému souboji tentokrát Aďa nedala Bertě nic zadarmo. Pěkný výkon.

V párových disciplinách se  hráčům tentokrát tolik nedařilo, nakonec nejlépe se umístila děvčata – Terka s Verčou. Skončily druhé při účasti pouhých 4 párů v soutěži.

Bohužel turnaje této věkové kategorie ukazují, že problémem českého badmintonu není otázka jak získat malé adepty, ale   jak udržet u badmintonu více hráčů v dorosteneckém věku , kteří pak postupně přejdou do kategorie dospělých a budou se i nadále tomuto sportu věnovat, třeba jako hráči regionálních soutěží nebo trenéři mládeže.