Sokolské přebory jednotlivců

5. 11. 2013

Kompletní sbírka medailí pro Radotín

První listopadový víkend se několik mladých badmintonistů ze Sokola Radotín zúčastnilo v Plzni dvoudenního turnaje jednotlivců, kde se pokusili ( a úspěšně) prosadit mezi 108 sokolskými i nesokolskými badmintonisty z celé republiky. Hrály se dvouhry a čtyřhry v kategorii U13 a U15. Hráči byli rozděleni do skupin, ze kterých postupovali vždy dva nejlepší do vyřazovacího pavouka. Tímto sítem se podařilo projít většině našich hráčů jak ve čtyřhrách, tak ve dvouhrách.

Nejlépe se vedlo Adéle Vackové v kategorii U15, když po vítězství ve čtyřhře s Terezou Typltovou, získala zlato i ve dvouhře. Tereza pak ještě vybojovala bronzovou medaili ve dvouhře. Z chlapců získal dvě medaile Jonatán Šercl, stříbro ve čtyřhře s Vojtou Vašinou a bronz ve dvouhře. Vojta ve dvouhře postoupil hladce ze skupiny, ale ve vyřazovacích bojích už se mu tolik nedařilo. V kategorii U15 nastoupila ještě Katka Hrubá a Vojta Patera, kterým se ale nepodařilo postoupit ze skupiny.

V kategorii U13 měla šanci napodobit v medailové sbírce Adélu Katka Mikelová, která ale svoje finálové zápasy nedotáhla do vítězného konce. Přivezla si tak stříbro ve dvouhře a se spoluhráčkou Karolínou Melíškovou i ve čtyřhře. Z chlapců v U13 se nejlépe dařilo Františku Chvalovi, který se vybičoval ke svému zatím nejlepšímu výkonu na podobném turnaji a Michalu Forejtovi, kteří skončili ve čtvrtfinále. Honza Volček a Karolína Melíšková postoupili ve dvouhře ze skupiny, ale ve vyřazovacích bojích neuspěli. Postup ze skupiny pak o jeden prohraný míč utekl Michalovi s Honzou ve čtyřhře, ale takový je sport. Ze skupin se nepodařilo postoupit ještě Jakubovi Kučerovi a Petru Stehnovi, pro které byl turnaj spíše sbíráním zkušeností.