1.kolo družstev U15

11. 11. 2013

Družstva U15: Áčko si zahraje o postup

V letošním ročníku družstev U15 má náš oddíl po nějakém čase opět reálnou šanci se probojovat na závěrečný celorepublikový turnaj MČR. Dnes k tomu jeho hráči udělali první krok … Úvodní kolo z celkových čtyř bylo hlavně o tom, o jaká místa bude to které družstvo hrát. Soutěž je rozdělena na dvě skupiny, v první se hraje o 1. až 6. místo, ve druhé o 7. až 13. místo a dnes se hrálo o nasazení. „Áčko“ našeho klubu (tvoří ho kluci Matěj Hubáček, Jonatán Šercl a Vojtěch Vašina a holky Adéla Vacková, Tereza Typltová a Kristýna Zdražilová) podle předpokladů nemělo příliš práce s tím se probojovat do první skupiny, všechny své zápasy zvládlo v jednoznačném poměru 7:0 a v jednotlivých utkáních hráči neztratili ani set.

Lehká utkání ale dál už nebudou, od druhého kola už to bude boj. Do první skupiny se kromě Sokolu Radotín Meteor Praha A probojovala i „áčka“ družstev Astra Zahradní Město, SK Prosek, BaC Kladno a Deltacar Benátky nad Jizerou plus ještě „béčko“ Astry. Nejvážnějšími soupeři budou pro nás borci z Astry A a Benátek, ostatní týmy by měly favority pouze potrápit, ale ne ohrozit. O pražském postupu se nejspíš bude rozhodovat mezi námi a Astrou A, o celkové prvenství ve spojené soutěži se určitě ještě porve tým Benátek. Tak uvidíme, první konfrontace této skupiny proběhne 22. prosince ve vinořské tělocvičně …

„Béčko“ (hraje ve složení Tomáš Panocha, Tomáš Furst, Ondřej Říha, Beáta Bednářová,Katka Nedvědová, Petra a Kristýna Peckovy) už tak snadno své zápasy ve skupině nevyhrávalo a o postup mezi nejlepší družstva nakonec přišlo v zápase s B-týmem Astry Zahradní Město. Nakonec bude tedy hrát ve skupině o 7. až 13. místo spolu s B-týmy SK Prosek, BaC Kladno, Deltacar Benátky nad Jizerou a družstvy BK Arion Praha, DDM Praha 10 a Sokol Nový Knín. Sedmá, tedy v tomto případě první příčka by však pro toto družstvo neměla být nedosažitelnou metou. Napoví první střet se soupeři, který se koná rovněž 22. prosince, ale tentokrát v Kladně.

Děkuji Martinu Vackovi za reportáž z turnaje.

Halka Bitmanová