GPC U15: Holky vybojovaly postup

17. 11. 2013

Šanci vybojovat si postup na celostátní turnaj GPA měli uplynulou sobotu všichni pražští badmintonisté do 15 let. Ve vinořské tělocvičně se sešlo 21 chlapců a stejný počet dívek. Z celkových sedmi možných postupů vybojovali naši zástupci dva, když úspěšné byly tentokrát pouze dívky.

V současnosti náš nejlepší hráč v dané kategorii Matěj Hubáček má vybojované postupy ve všech disciplínách, na turnaji proto nehrál, ale přišel své oddílové kolegy alespoň povzbudit. Jmenovitě Kristýnu Zdražilovou, Terezu Typltovou, Adélu Vackovou, Natálii Dutou, sestry Peckovy, Kateřiny Hrubou a Mikelovou, Terezu Klepetkovou, Jonatána Šercla, Vojtěcha Vašinu a Tomáše Panochu.

V  mixu má účast na GPA přímým postupem zajištěnu i Adéla Vacková, tak se vítězství čekalo od Terky Typltové, která hraje v páru s Vojtou Seberou z Astry. Bohužel, nakonec z toho bylo jen třetí místo v oblasti, když soutěž jednoznačně ovládly páry ze Zahradního Města. Podobnou dominanci měl „modrý“ klub také v dalších disciplínách, našim se dařilo pouze v dívčí dvouhře (částečně) a čtyřhře (jednoznačně). Díky tomu nás bude na GPA se jmenovaným Matějem Hubáčkem zastupovat ve všech disciplínách ještě Adéla Vacková a v deblu Tereza Typltová.

Medaile na „patnáctkovém“ GPC brali ovšem i další naši hráči, byť bez vybojovaného postupu. Jonatán Šercl skončil třetí ve dvouhře a čtyřhře, Vojta Vašina ve čtyřhře. Bronz získaly v singlu dívek Kristýna Zdražilová a Tereza Typltová, postupové stříbro Adéla Vacková. Tereza a Adéla pak vybojovaly prvenství ve čtyřhře. Ostatní naši hráči skončili v poli poražených s dílčími úspěchy. Tentokrát to na víc nestačilo, ale v únoru na 3. GPC U15 se o to mohou pokusit znovu …