Czech badminton talent 2013 Český Krumlov

27. 11. 2013

V Českém Krumlově se  ve dnech 23. – 24.11.   uskutečnil    8.ročník celostátního turnaje badmintonových nadějí   Czech badminton talent 2013.

Turnaj je  určen pro hráče kategorie U11  , to znamená, že letos se jej  účastnili hráči ročník 2003 a mladší. Do Krumlova se sjelo 8 výběrů  ze všech krajských oblastí doplněných týmem pořádajícího oddílu Českého Krumlova
Pražskou oblast reprezentovali   výhradně mladí hráči našeho oddílu – Tomáš Patera, Jan Volček, Petr Nejedlý, Ema Staňková, Klára Stehnová, Barbora Březinová,   v současnosti  nejvýše postavení hráči na celostátním žebříčku U13. Vedoucí družstva byla Halka Bitmanová . Doprovod tvořily rodiny, které velmi výrazně všechny hráče během celého turnaji povzbuzovaly a  mně jako trenérce pomohly tehdy, kdy naši hráči hráli na dvou kurtech najednou.

V sobotu se hrál turnaj družstev – 3 dvouhry chlapců a 3 dvouhry dívek na dva sety do 21, takže rozhodoval každý vyhraný a prohraný set. Vždy proti sobě nastupovali hráči na stejném místě pořadí v nominaci.

Náš výběr byl velmi vyrovnaný, zejména chlapci . Jako jednička nastupoval tedy Tomáš,  dvojka Honzík  a trojka  Petr. U děvčat byla 1. Ema,2. Klára, 3. Barča.  V základní skupině jsme byli nalosováni ze 7.pozice do skupiny s výběrem Severních a Jižních Čech. První zápas proti Jižním Čechům ukázal, že ne vždy žebříčkové postavení odpovídá výkonnosti. Přesto ,že naši hráči v součtu umístění  měli být v utkání outsidery /Jižní Čechy měly součet téměř o polovinu nižší/ ,svého soupeře  naši hráči přehráli a zvítězili  12 : 0 na sety.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti výběru ze Severních Čech. Tento zápas byl naprosto vyrovnaný. Nakonec  díky  smůle v podobě prohraného setu 20:21 jsme o tento set skončili ve skupině druzí i přesto  , že v konečné tabulce jsme poměr vyhraných a prohraných setů měli stejný jako vítěz a co se týká míčků jsme byli jasně nejlepší. Nicméně rozhodoval vzájemný zápas, kde jsme uhráli právě o ten  jeden set méně.

Tím jsem již nemohli bojovat o medaile. Všichni jsme z toho  byli nejdříve trochu zklamaní, ale nakonec převládla spokojenost s hrou a postupným zlepšováním herního projevu všech hráčů.  Hráči si řekli, že skupinu o  4.-6.místo vyhrají a jak řekli ,tak učinili. Jasně porazili výběr Východní Čech  10:2 a domácí tým SKB Český Krumlov  nakonec porazili 7:5  a zajistili si velmi pěkné 4.místo. Vítězem se stal tým Sokola Klimkovice, který reprezentoval Severní Moravu.

V neděli se hrála soutěž jednotlivců tzv. „švýcarským systémem“, ke kterému řada trenérů včetně mě, má výhrady,  neboť  nemusí  vypovídat o vzájemné výkonnosti jednotlivých hráčů.

V neděli se ukázalo, že pro většinu našich hráčů byl dvoudenní turnaj obrovskou fyzickou a psychickou námahou a že je velmi těžké podávat po oba dva dny ty nejlepší výkony. Nicméně všichni si uhráli to,  co měli a nakonec potvrdili postavení na žebříčku , když se před nimi umístili prakticky jen hráči výše postavení.  Shodné 8.místo obsadili mezi dívkami  Ema Staňková a Tomáš Patera mezi chlapci . Jeník Volček skončil na 10.místě a  Petr Nejedlý ,kterému nebylo ráno vůbec dobře,  obsadil  místo 13. Mezi děvčaty Klárka skončila 20.a Bára 21.

Věřím, že všichni si oba dva dny užili, že si odnáší i některé mé trenérské rady , jak zapracovat na své hře, aby to bylo příště ještě lepší.  Děkuji  všem 4 tatínkům a jedné sestřičce za pomoc a příjemnou společnost a těším se na další společné turnaje.

Výsledky na http://www.badmintonckrumlov.cz/default.asp?ids=107&idc=3884&idm=120

Halka Bitmanová