Na Holobradém obsadili hráči Meteoru první příčky

1. 12. 2013

Jeden z velmi prestižních turnajů Memoriál Ing. Holobradého (22. – 24. 11.) pořádal letos opět náš oddíl. Kvalifikace se odehrála v pátek – z našich tam nastoupily páry, které spolu nejsou sehrané, nebo se jen narychlo spojily z důvodu nemoci spoluhráče. Například Verča Slunéčková hrála mix s Janem Jiráskem, z kvalifikace dokonce postoupili do hlavní soutěže, kde je v sobotu porazil pár Janáček-Černá. Adélu Zimmerovou s Jakubem Vitverou vyřadili Hana Musilová se Zdeňkem Musilem již v prvním kole – tomu říkám špatný los, v případě, že nevíte, kdo je vlastně Hana Musilová.

V prvním kole nám vypadl Kuba Klubal z dvouhry mužů. Naopak Petr Hošek se v singlu dostal až do hlavní soutěže a Verča Slunéčková postoupila taktéž. Adéla Zimmerová s Kateřinou Hejdrychovou vyhrály první kolo deblu.

V sobotních zápasech, byl poražen pár Marek Teller s Petrou Hofmanovou v druhém kole, párem Janáček – Černá. Evu Titěrovou s Martinem Heroutem po vítězství nad Ivem Stoklasem s Lucií Kolářovou, porazil v druhém kole Pavel Drančák s Magdalénou Lajdovou. Pár Musil – Musilová byli poraženi v druhém kole párem Šváb – Zychová.

Ve dvouhrách se dařilo Petru Hoškovi, který porazil Richtra v prvním kole, Ivo Stoklas se dostal do semifinále, tam se také dostal René Neděla, kde ho porazil Petr Jelínek v třísetovém zápasu.  Pavel Drančák se s Jaromírem Janáčkem dostal také do semifinále, ale byl poražen dalším naším složeným párem Ivo Stoklas a Ondřej Král. Ti porazili i Petra Hoška s Markem Tellerem

Eva Titěrová dostala divokou kartu na debla, s deblistkou Ivanou Sahánkovou vypadly hned v prvním kole. V semifinále porazil pár Pilařová – Pilařová naší Hanu Musilovou se Štěpánkou Vazačovou.

Ze zlatých příček máme jedno umístění a to Ivo Stoklas s Ondřejem Králem v deblu. Ve finále porazili pár Josef Rubáš a Jaroslav Sobota. Třetí až čtvrtí zůstali Pavel Drančák – Jaromír Janáček a Pavel Florián s Ondřejem Kopřivou. Ve finále dvouhry mužů zvítězil Petr Jelínek nad Vojtou Šelongem. Třetím až čtvrtým se stal René Neděla a Ondřej Král. Smíšenou čtyřhru vyhrál Jaromír Janáček s Lucii Černou, kteří ve finále porazili Pavla Floriána se Štěpánkou Vazačovou. Hana Milisová a Lucie Černá ve finále čtyřhry porazily Lucii a Petru Pilařovy. Dvouhru žen vyhrála Lucie Černá, která porážkou Martiny Vackové mohla oslavit zlatý hattrick letošního Holobradého.

Turnaj se po pořadatelské stránce podařil, dokonce se nám dařilo téměř dodržovat časový harmonogram, pod vedením Ivana Škáchy. Naši hráči si také vedli dobře a někteří dokonce skvěle překvapili. Všem gratuluji a těšíme se na příští rok.

Martina Doskočilová