2. GPC U17 – Naši kluci postupují

3. 12. 2013

V neděli 24. listopadu se na pražském Hamru rozhodovalo o postupujících na další turnaj GPA ve věkové kategorii U17. Z našeho klubu se klání zúčastnili kluci Jakub Klubal, Matěj Hubáček, Pavel Synovec a Jonatán Šercl, a holky Anežka Boučková, Tereza Typltová, Kristýna Zdražilová a Adéla Vacková.

V mixech jsme neuspěli
Ve smíšené čtyřhře se nám moc nedařilo, de facto všichni naši hráči skončili s turnajem ve druhém kole, které pro některé bylo vlastně kolem prvním. Nejdále – do semifinále – to z našich zástupců dotáhla jen dvojice Hubáček-Zdražilová, která v něm podlehla pozdějším vítězům. Kůži v zápase ale neprodala lacino, o vítězství soupeřů se rozhodlo po třech setech.

V singlu úspěšní jen kluci
Daleko lepších výsledků dosáhli naši hráči ve dvouhrách. Především pak kluci, jmenovitě Jakub Klubal a Matěj Hubáček, kteří si v tomto pořadí mezi sebou rozdělili první dvě postupová místa. Jonatán Šercl prohrál ve druhém kole s domácím Slavíkem, byť v každém setu velmi těsně (20:22 / 19:21) a Pavel Synovec vypadl ve stejném kole s pozdějším vítězem Klubalem.
Holky dopadly výsledkově o dost hůř, ale se svými výkony byly vesměs spokojeny – Kristýna Zdražilová sehrála svůj „životní“ zápas s Brunátovou z Astry (první set skončil 19:21), Adéla Vacková dokonce sebrala jeden set Ausbergerové z Proseku. Nejúspěšnější z holek byla nakonec Tereza Typltová, která se přes slabší soupeřky probojovala až do semifinále, kde prohrála s pozdější vítězkou Brunátovou. Anežka Boučková postoupila do 2. kola, ale tam skončila prohrou s Járovou z Astry.

Kluci v deblu zlatí, holky aspoň stříbrné
V párových disciplínách se dařilo zase více klukům – hlavně Klubalovi s Hubáčkem, kteří v konkurenci dalších 11 párů zvítězili a vybojovali si tak postup na GPA. Další naše dvojice: Synovec-Šercl, skončila svou pouť turnajem v semifinále.
Holek se tentokrát sešlo daleko méně než kluků, takže čtyřher se účastnily pouze čtyři páry – dva byly z našeho klubu. Zatímco Zdražilová-Boučková prohrály hned svůj první zápas, dvojice Vacková-Typltová až finále. Buď jak buď, postup si nevybojovala žádná z nich …

Hurá do Orlové
Na druhý turnaj kategorie GPA U17, které se tentokrát koná v Orlové na Ostravsku, tak náš klub pojedou reprezentovat samí kluci – vedle Kuby Klubala a Matěje Hubáčka to bude ještě bratr Michal Hubáček, který má díky žebříčkovému postavení zajištěný na turnaj přímý postup ve všech disciplínách. A my všichni věříme, že ani tentokrát nepřijedou naši z turnaje bez medailí …