Turnaj GPA U17 Orlová

15. 12. 2013

O víkendu 14.–15.12.2013 se Michal Hubáček, Matěj Hubáček a Jakub Klubal, rozjeli „podívat“ do Orlové, kde se konal další turnaj GPA U17.

Naši hráči hráli všechny kategorie, nejvíce se ale čekalo od Michala. Jako úřadující mistr republiky v kategorii U17 byl bezesporu hlavním favoritem turnaje a svou roli splnil na jedničku. Tedy na tři jedničky a z Orlové si tak odvezl zlatý hattrick.

Tradičně první disciplínou byl mix. Matěj nastoupil společně s Terezou Járovou z Astry. V prvním kole přehráli pár Ondřej Král, Veronika Dobiášová. V dalším kole jim pak v boji o čtvrtfinále ukázali stopku pozdější finalisté, pár Jan Somerlík, Dominika Budzelová. Jejich výkon byl velmi sympatický a oproti turnaji GPA U15 je, zejména na jejich pohybu po kurtu,vidět, že se postupně sehrávají.  Kuba, hrající s proseckou Bertou Ausbergerovou, skončil o kolo dále, když po volném prvním kole v dalším porazili pár Marek Jakeš, Daniela Jakešová a ve čtvrtfinále pak prohráli s párem Adam Šářec, Jana Panochová. První část svého zlatého hattricku vybojoval Michal společně s Monikou Světničkovou. Jako nenasazený pár, který dokonce v první verzi startovací listiny byl pouze mezi náhradníky, prošel od prvního kola až do vítězného finále, kde porazili pár Jan Somerlík, Dominika Budzeová.Honza s Dominikou byli jediní, kteří jim dokázali sebrat set a to stavem 30:29.

Již ne úplně postupně, ale další párovou disciplínou bylačtyřhra chlapců. V ní jsme měli ve startovním poli dva páry.Michal nově nastoupil s Honzou Somerlíkem z Klimkovic aMatěj s Kubou vytvořili také nový, čistě meteorský pár. Oběnaše dvojice byli mezi čtyřkou nasazených, Matěj s Kubou sebohužel ale stali jedinými, kteří papírové předpoklady nepotvrdili. V boji o semifinále podlehli dvojici Marek Jakeš, Jindřich Kukač.  Zejména Marek Jakeš zahrál, a to nejen v deblu, výborně a vracel, i z pozice ležícího střelce, naše už „vyhrané“ míče.  To Michal s Honzou potvrdili pozici prvních nasazených na 100% a bez ztráty setu čtyřhru chlapců vyhráli.Na své cestě postupně porazili dvojice Kryštof Bumbálek s Jiřím Vajsejtlem, Petra Berana s Vojtou Lapáčkem a Jana Loudu s Radkem Pistulkou.

Poslední disciplínou s naší oddílovou účastí byl singl chlapců. Teď již každý sám za sebe opět nastoupili Michal, Kuba aMatěj. Podle kola, ve kterém ukončili svou pouť výsledkovým pavoukem, kopírovali kluci své výsledky z mixu. Matěj začaldvousetovým vítězstvím nad svým nedávným soupeřem o finále na GPA U15 v Mostě, Ondřejem Králem, aby následněpodlehl po třech setech a velmi bojovném výkonu AdamuŠářecovi.  O kolo dál, do čtvrtfinále, se dostal Kuba. Nejdříve v třísetovém zápase porazil Wojciecha Mendreka, následně s velkým přehledem přehrál Jakuba Tichého, aby ho v boji o semifinále zastavil ve třech setech Jan Louda. V tomto zápase byl Kuba ve druhém setu velice blízko k vítězství, ale v danou chvíli asi rozhodli Honzovi větší psychické zkušenosti s těžkými zápasy. Nejvýše, a to opět až na vrchol, došelMichal. V Orlové tentokrát Michal nenašel vážnějšího konkurenta.  Postupně přešel do finále ve dvou setech přes Michala Vašátka, Martina Ludíka a Honzu Somerlíka. Ve finále pak Michal porazil ve třech setech Jana Loudu, když popomalejším začátku a prohraném prvním setu, se v dalších dvou již projevila zejména silová převaha Michala. Zlatý hattrick byl zkompletován.

V Orlové jsme tentokrát neměli oddílového trenéra a tak si ve většině případů museli kluci vypomoci navzájem. Zejména trenérské účinkování Michala je na místě vyzdvihnout. Neúnavným povzbuzováním a radami po každém odehraném míči, výrazně přispěl k výborným výkonům Matěje i Kuby.