Sdružený přebor smíšených družstev U15

29. 12. 2013

Soutěž smíšených družstev U15 je téměř v polovině a je už víceméně jasné, které týmu budou hrát o tituly a postupy na Mistrovství republiky smíšených družstev.

Po zahřívacím listopadovém 1. kole, které rozdělilo zúčastněné týmy do dvou skupin, bylo ve druhém, který se odehrál v neděli 22. prosince ve Praze-Vinoři (horní skupina) a v Kladně (dolní skupina), už jasné, kdo bude o co hrát. V první skupině, v níž se bojuje právě o zmíněný postup, je šest týmů – čtyři pražské a dva ze Středočeského kraje. Druhá (dolní) skupina je pak sedmičlenná a zde se hraje o postavení na 7. až 12. místě. Náš oddíl má v  každé skupině po jednom týmu. Trochu smůly měl náš tým „B“, který jen těsně prohrál utkání o postup do horní skupiny.

A-tým

S hráči A-týmu, který hraje ve složení Adéla Vacková, Terka Typltová, Týna Zdražilová, Matěj Hubáček, Jonatán Šercl a Vojta Vašina, jsme si dali jasný cíl: vítězství v pražském přeboru, a tak vybojovaný postup na MČR. V prvním i nyní ve druhém si družstvo vedlo velmi dobře a nestačilo pouze na družstvo Benátek nad Jizerou, které má posilu v hostující Tereze Švábíkové z Klimkovic. Svého největšího soupeře o postup – tým Astry Praha –, však jasně přehrálo a vítězství 5:2 dává velkou naději na splnění vytýčeného cíle. Zdatně se totiž také vypořádalo s hráči z  Proseku  s jejich hlavní oporou Bertou Ausbergerovou.

B-tým

Družstvo „B“ ve složení Beáta Bednářová, Katka Nedvědová, Petra a Kristýna Peckovy, Tomáš Panocha, Tomáš Fürst a Michal Forejt si ve své skupině vede také dobře. Všechna svá utkání ve 2. kole v Kladně vyhrálo, a tak je po polovině soutěže vcelku přesvědčivě v čele své skupiny, tedy celkově na sedmé pozici.

Věřím, že již v dalším kole, které se koná hned v první polovině ledna, budeme zase o krok blíž ke splnění zmíněného cíle.

Halka Bitmanová