Družstva U15 – cíl je na dosah

13. 1. 2014

V Kladně a v pražské Vinoři se o víkendu hrálo již 3. (předposlední) kolo smíšených družstev žáků kategorie U15.  Oba naše týmy bojovaly o přední příčky ve svých skupinách.

Áčko v Kladně všechno vyhrálo
Družstvo A odjelo do Kladna oslabeno o Vojtu Vašinu, přesto si vedlo velmi dobře.  I přes ztrátu jednoho zápasu všechna svá utkání vyhrálo. Rozhodující bitva proti dosud druhému SK Prosek nakonec dopadla poměrně jednoznačně: naši hráči vyhráli 5:2 a udělali tak předposlední krok k vítězství v Pražském přeboru, a tím účasti na dubnovém Mistrovství České republiky družstev U15.

Vedoucí družstva Halka Bitmanová to hodnotí: „Absolutorium si zaslouží Matěj Hubáček. Jeho jistota vítězství před utkáním a převaha na kurtech velmi usnadňuje rozhodování, jak hráče postavit a kde vzít další dva body nutné k vítězství. Takže sestava se mi stavěla dosud poměrně snadno. Rovněž Jonatán odvedl to, co se od něj očekávalo, i když si občas nevěří proti kvalitnějším hráčům. Ale jeho nenápadný styl na většinu soupeřů platí. V deblu sice postrádá potřebnou útočnost a razanci, ale jako singlový hráč mě nezklamal.“

A jak si vedou děvčata? „Velmi dobře se zatím prezentuje Tereza Typltová. Samozřejmě, že jako dvojka má přece jen lehčí soupeřky než Adéla Vacková na jedničce, nicméně tím, že dokáže vyhrát zápas, kde se s výhrou počítá, mi opět usnadňuje rozhodování. Adéla má těžkou úlohu jedničky – za Prosek na stejné pozici nastupuje Berta Ausbergerová (1999), čerstvá reprezentantka U15. Přesto, že poslední jejich vzájemné zápasy se už staly vyrovnanými, zatím na ni Áda nenašla ten správný recept. Naproti tomu s Terezou Járovou z Astry mám trochu pocit , že jde o blok v hlavě, protože to je hráčka rozhodně k porážení, ale Adéla na ni nějak pořád neumí zahrát.“

Zatím to Terce s Ádou dobře šlape i ve čtyřhře – prohrály pouze jednou v předešlém kole s týmem Benátek nad Jizerou. Přestože jde z jejich hry někdy o nervy všech přihlížejících, lze se na tento bod podle Halky víceméně také vždy spolehnout. „Musím rovněž pochválit Kristínu Zdražilovou, která i přesto, že evidentně singly hraje nerada, ty, které odehrála, aby Áda mohla šetřit síly na silné soupeřky, zvládla, i když jí to stálo asi hodně psychických sil,“ dodává Halka. Ve zbývajících zápasech porazil náš A-tým družstva Kladna (5:2), Astry B (6:1) a Astry A (4:3).

Béčko ve Vinoři suverénně 
Zatímco v Kladně se bojovalo o postup na MČR, v pražské Vinoři hrály týmy ve  skupině o 7. až 13. místo. I tady si naši hráči vedou velmi dobře, a až jim budou zpět připsány body za neprávem skrečované zápasy z minulého kola, dostanou se na první pozici této skupiny. Ve Vinoři B-tým totiž opět neprohrál. Porazil i nebezpečné týmy Benátek nad Jizerou (B) a SK Prosek (B) a připsal si plný počet bodů.

„Zatím se tak vše vyvíjí, jak jsme si předem řekli,“ hodnotí dosavadní průběh soutěže vedoucí družstev Halka Bitmanová. „Poslední kolo se hraje v březnu a pevně věřím, že  se nestane nic neočekávaného a naši hráči tak udělají ten poslední krok k vytouženému postupu, respektive k vítězství v dolní skupině.“

red