KP U19: osm medailí, 3 zlaté

22. 1. 2014

V neděli (19.1.) se na Astře konal Přebor Prahy juniorů do 19 let. Turnaje se zúčastnili jak hráči z tréninkové skupiny Michala Turoně,tak i Pavla Drančáka. Náš oddíl reprezentovali Dean Brabec, Matěj Hubáček, Jakub Klubal, Anežka Boučková, Veronika Slunéčková a Tereza Holečková. Reprezentovali v pravém slova smyslu, vybojovali osm medailí a z toho 3 zlaté. Ve smíšené čtyřhře startovali Matěj Hubáček a Tereza Holečková, kteří postupně porazili páry Nárovcová, Jouda (Astra Praha), poté i po prohraném prvním setu zvítězili tentokráte nad „Rybou“, respektive párem Ryba, Járová. Na dalšího protivníka ze zvířecí říše „Vorlíka“ nenašli ten správný recept a po setech 21:11, 21:11 zůstali před branami finále. V druhém semifinále se proti sobě postavily páry Klubal, Zelinková a Brabec, Slunéčková. Díky dobře zvládnuté koncovce druhého setu se pár Klubal, Zelinková probojoval do finále, kde po velmi hezkém a divácky atraktivním finále podlehli již zmíněnému páru Vorlík, Ausbergerová (SK Prosek). Ve dvouhře chlapců jsme v semifinále měli trojnásobné zastoupení a to v podobě Matěje Hubáčka, Deana Brabce a Jakuba Klubala. Brány finále se otevřely pouze Deanovi, který ve finále porazil svého deblového partnera Jana Vorlíka ve dvou setech.

DSC_0872a
Ve dvouhře dívek byla situace složitější, Tereza Holečková podlehla v prvním kole reprezentantce Ausbergerové. V semifinále na již zmíněnou Ausbergerovou narazila Veronika, která použila všechny svoje zbraně, ale bylo to bohužel málo. Po napínavé koncovce druhého setu 23:21 se zápas dostal do třetí sady, kde bohužel Veronika nezopakovala vítěznou koncovku a 19:21 prohrála. Na druhé straně pavouka se do semifinále probojovala Anežka Boučková, která podlehla budoucí vítězce Zelinkové.

DSC_0875a

Ve čtyřhře dívek nastoupily pouze 4 páry. Pár Veronika Slunéčková a Tereza Holečková se probojoval do finále, kde svedl již tradiční souboj s párem Zelinková, Ausbergerová, s kterým mají zápornou bilanci. Díky velmi dobré orientaci v drajvových výměnách dokázaly prolomit ledy a zvítězily ve třech setech. Ve čtyřhře chlapců jsem měli dvě zastoupení. Nově složený pár Klubal, Hubáček, kteří po nepříliš soustředěném výkonu podlehli nasazeným dvojkám Wallerovi s Brothánkem. Pár Dean Brabec, Jan Vorlík potvrdil svoje nasazení a ve finále zvítězil přesvědčivě 21:10 a 21:13. Celkově jsme vybojovali osm medailí a z toho 3 zlaté.

Gratulujeme všem hráčům, kteří si vybojovali postup na MČR juniotů do Orlové.