3.kolo 3.Regionální ligy

30. 1. 2014

Spanilá jízda družstva “C“ pokračuje, i když trochu pomaleji.

K dvěma zápasům v Kladně jsme přijeli bez Kuby (omluva dost chatrná!….) s tím, že nás čeká „spolufavorit“ – ambiciózní Kladno “B“ v sestavě s Fridrichem, Týcem a nadějemi kladenského badmintonu, malou skrčenou Jovanou a talentovaným, nijak pokorným Pokorným. Naše očekávání se začala naplňovat od prvních zápasů (hráno oproti zvyklostem v našich soutěžích dle předpisu, tedy, pokud to šlo, na Zápisu “odspodu“ ):  Zkušený kladenský mix Konůpka-Stárková nedal šanci Adéle s Pavlem, oproti tomu náš první debl (Honza s Matějem) zase s přehledem zvítězil  (22:20 ve třetím setu) nad Fridrichem se Schořem. To byl první z pěti(!) třísetových zápasů a tahle prohra zřejmě poněkud narušila nervovou soustavu hlavně Fridricha . Pak prohráli Mojma s Pavlem druhou čtyřhru, ale Verča se nenechala Jovanou zaskočit a zase skóre srovnala. Všechny pánské singly byly na tři sety a stály zato: Mojma bojoval s Filipem Týcem jako lev bez kondice (a prohrál), Matěj už ve třetím setu  (za stavu tuším 14:18) malomyslně věšel hlavu, tak jsem ho šel trochu srovnat  a k mému (a nakonec i jeho) překvapení  Pokornýho nakonec dodělal…  Všechny duely do této chvíle probíhaly naprosto korektně až na sebe narazily obě jedničky – Honza proti Vencovi Fridrichovi (ten už začal hrát ale s pifkou ze čtyřhry….). Po několika dohadováních si vyžádali rozhodčího (než jsem se vzpamatoval, už tam stál Marek Schoř),  ale ani potom animozity neustávaly. Při několika sporných míčích jsem musel vyvažovat počet hlasů a zápas se potom už dohrál v klidu. Honza zatím ani jednou nezklamal, dokonce naplnil očekávání ohledně emocionálně vypjatého průběhu svého zápasu.. . Vedení  4:3 na zápasy mohly potvrdit holky ve čtyřhře, ale na zkušené, vyššími soutěžemi otřískané soupeřky, si nepřišly a po velkém boji ve třetím setu padly. Poděkování všem vítězům a nakonec i poraženým za předvedené výkony na hranici svých schopností!!!!

V druhém utkání proti družstvu HAMR “D“ jsme byli jasnými favority my, tak jsme nechali odjet po odehrání singla Mojmu za svými početnými ratolestmi a tím pádem jsme mohli zaznamenat kuriózní start  postaršího již autora článku k soutěžnímu utkání.  Soupeř čekal na anděla (který se nakonec téměř nedostavil) a všechna utkání probíhala jednoznačně v náš prospěch. Tedy až na druhou čtyřhru, i když ani tam to nebylo bez šance. Přesto jsme s Pavlem nakonec ve třetím setu (vedli jsme už 7:1!) čestně prohráli…

S Kladnem budeme ještě jednou hrát, tak kudy vede cesta k úspěchu?  Lepší přístup a morálka absentujících členů družstva a víra, že Kuba Týce porazí.  Potom je nutné aby se ostatním ještě podařilo zopakovat stejné výsledky nebo aby předvedli, pokud možno,  ještě lepší ….

LCD