GPC U15: Šercl zazářil, holky stoprocentní

10. 2. 2014

Třetí pražský kvalifikační turnaj U15 se tentokrát odehrál ve vinořské tělocvičně a domácí prostředí hráčům našeho oddílu dosti svědčilo. S jedinou výjimkou vybojovali v každé disciplíně finále a kromě tří zlatých posbírali i řadu stříbrných, respektive bronzových umístění.

Do kvalifikačních bojů o druhé únorové sobotě zasáhli z našich kluků Jonatán Šercl, Vojtové Patera a Vašina a Michal Forejt, z holek pak sestry Peckovy, Beáta Bednářová, Kateřina Mikelová, Kristýna Zdražilová, Tereza Typltová a Adéla Vacková. První a poslední jmenovaní pak byli strůjci našich největších úspěchů a zajistili si postup na nadcházející turnaj GPA U15.

Turnaj zastihl ve velmi dobré pohodě především Jonatána Šercla, který k velkému překvapení vyhrál spolu s „vypůjčenou“ Adélou Antošovou z Astry smíšenou čtyřhru. K metě nejvyšší se oba probojovali z hloubi pole nenasazených, když jeden ze zápasů vyhráli až v nastavení (25:23) a další dokonce až po třech setech (18:21 / 21:14 / 21:19). Relativně snadnou práci měli naopak ve finále s favorizované dvojicí Typltová-Sebera, jíž porazili výsledkem 21:13 a 21:15. Dobrou formu si Jonatán přinesl i do následné dvouhry, kde postupně vyřadil ze hry Nuska, Vašinu a druhého nasazeného Wallera. Nevzdal to ani ve finále s prvním nasazeným Leciánem, jemuž podlehl až po třísetové bitvě (18:21 / 21:17 / 13:21). I druhé místo je pro Jonatána ale určitě velkým úspěchem, zvlášť, když je rovněž postupové na GPA.

V dívčích disciplínách se hodně věřilo Adéle Vackové, která roli favoritky také bezezbytku potvrdila. Svou jízdu turnajovým pavoukem tentokrát završila i finálovým vítězstvím nad věčnou rivalkou Terezou Járovou z Astry (21:16 / 21:7), jíž tak aspoň zčásti oplatila prohru z minulého GPC, respektive soutěže družstev U15. Moc ovšem nechybělo a finále dvouhry dívek bylo čistě oddílovou záležitostí: právě Járovou v semifinále totiž hodně potrápila Tereza Typltová (19:21 / 21:19 / 18:21). Nevadí, možná to vyjde příště … Tereza ovšem na nadcházejícím GPA chybět nebude, spolu s Adélou Vackovou si vybojovaly postup vítězstvím v dívčí čtyřhře.

Pochvalu za předvedený výkon na turnaji GPC U15 si zaslouží ještě mladičká Katka Mikelová. Přestože je ročník 2002 (11 let), probojovala se až do čtvrtfinále, a ani v něm nebyla pro o tři roky starší soupeřku snadnou kořistí. Jen tak dál …

Sečteno a podtrženo, na 3. GPA budeme mít tentokrát hned čtyři želízka v ohni: Matěj Hubáček a Adéla Vacková nastoupí ve všech disciplínách, Jonatán Šercl ve dvouhře a mixu, Tereza Typltová ve čtyřhře dívek. Držme jim palce, z minulého GPA přivezli naši hráči celkem čtyři medaile …

MV