MČR dospělých Most – Hošek – Teller stříbrní

11. 2. 2014

Letošního MČR jednotlivců, konaného po roce opět v Mostě, se z našeho oddílu zúčastnilo hned 9 hráčů a hráček. Jak již to u nás bývá tradicí, většina startovala pouze v „párovkách“ a tak čest singlistů zachraňovali Marek Teller, Ivo Stoklas a Martina Hobziková.

Mára měl „tu smůlu“, že nakonec uhájil přímý postup ze žebříčku a tak mu to nedalo a do singla se i přes počáteční odpor přihlásil. Los mu sice příliš nepřál, ale i přesto dokázal s A. Mendrekem držet krok v obou setech (17:21 a 17:21) a mít trochu více natrénováno, mohl přemýšlet i o cenném skalpu. Ivo v prvním kole přehrál D. Pokorného a v dalším kole, stejně jako v případě Máry, nechybělo moc k přinejmenším malému překvapení. Ivo však Lukáši Zevlovi, který později obsadil třetí příčku, ve 3.setech podlehl (21:17, 13:21 a 14:21). Martina v prvním kole porazila V. Úblovou (21:15 a 21:13) a v kole následujícím podlehla – stejně jako Ivo – pozdejší bronzové medailistce K. Tomalové (12:21 a 11:21).

Ve čtyřhře žen nás reprezentovala Eva Titěrová s Lucií Krejčovou (Sokol Svatá) a Hanka Kollarová společně se Štěpánkou Vazačovou (SKB Český Krumlov). První jmenované prohrály po dobrém výkonu ve třech setech s druhými nasazenými (Tomalová/Křížková). Hanku se Štěpánkou po vyhraném prvním kole zastavily před branami semifinále šikovné juniorky M. Lajdová/Šikalová.

Ve smíšené čtyřhře pak naše páry končily převážně ve druhém kole. Světlou výjimkou byla Šárka Drančáková s Jirkou Provazníkem (Deltacar Benátky n/J) a Pavel Drančák s Magdou Lajdovou (Astra ZMZ). Šárka s Jirkou nestačili ve čtvrtfinále na pár Skrčený/Erbenová (18:21 a 13:21) a pouť turnajem zde tak ukončili. To Pavel s Magdou se po napínavém souboji dostal až do semifinále a zajistil nám tak první medaili. Ta byla nakonec bronzová, jelikož v boji o postup do finále podlehli Pavel s Magdou na tři sety páru Kohoutek/Milisová.

Poslední a zároveň naší „nejúrodnější“ disciplínou na tomto turnaji byla čtyřhra mužů. Ivo Stoklasovi s Ondřejem Králem (Sokol Židlochovice) se nepodařilo udržet kvalitní výkony z předchozí části sezóny a prohráli již v prvním kole. Ostatním už se dařilo lépe. Pavel Drančák s Mírou Janáčkem (SKB Český Krumlov) doputovali pavoukem až do semifinále, kde je zastavili pozdejší vítězové Florián/Kopřiva. Mára s Péťou putovali horní částí pavouka vcelku neohroženě a relativně v klidu postoupili až do finále. Zde je čekal stejně jako Páju v semifinále pár Florián/Kopřiva. Bohužel se klukům nepodařilo zopakovat loňský výkon a tentokrát soupeřům na 2 sety podlehli (18:21 10:21).

Nakonec si tedy z Mostu vezeme 2 bronzové medaile zásluhou Pavla a jednu stříbrnou díky Péťovi s Márou – všem patří gratulace. Nezbývá, než začít trénovat na příští ročník, který doufejme, po menší odmlce opět cinkne i medailí zlatou!

IS