GP C U13 -Hamr Praha

13. 2. 2014

GP U13

Odložený turnaj GPC U 13 proběhl v neděli na HAMRu. Celkem 59 dětí této věkové kategorie se sešlo , aby bojovalo o postupové pozice na GPA.

Náš oddíl reprezentovalo celkem 9 chlapců a 8 dívek z obou tréninkových táborů – Radotín a Vinoř. Sestavili jsme tak celkem 8 dvojic do párových disciplín. Trochu jsme přemýšleli , jak děti poskládat, abychom měli naději na nějaký dobrý výsledek, Do mixu jsme to měli usnadněné. Tím , na kterého nezbyla partnerka byl Pepa Láska vzhledem k tomu, že na turnaj přijel bez tenisek a musel čekat na tatínka, který mu je přivezl.

Jelikož většina našich hráčů je teprve prvním rokem v této kategorii , někteří ještě patří do U11, žádné velké výsledky jsme s ostatními trenérkami /Petrou Cittovou a Alenou Mikelovou/ nečekaly.

Nakonec jsme se ale překvapivě všichni včetně rodičů mohli radovat z vítězství ve čtyřhře chlapců a tím i z postupu na GPA v Brně. Nově složená, zápas od zápasu lepšící se dvojice Adam Bhuiyan/Michal Forejt dokázala vybojovat první místo a kluci si  společně po vítězném finále mohli poprvé vychutnat vítězství na „C“ turnaji. K tomu ještě Adam přidal druhé místo a postup ve dvouhře.

V ostatních kategoriích se vedlo dívkám ve čtyřhře – Katka Mikelová s Bárou Ledvinkovou   a Ema Staňková/Bára Kocourová se probojovaly do semifinále . Třetí pomyslnou bronzovou příčku vybojoval pár Forejt/Mikelová ve smíšené čtyřhře.

Ve dvouhře dívek došlo k poměrně kuriozní situaci. Do čtvrtfinále se probojovala naše 4 děvčata  proti   4 hráčkám  z  ASTRA ZM. Katka Mikelová, Bára Ledvinková ,Ema Staňková a Kája Melíšková  zatím na své starší a daleko zkušenější soupeřky z Astry Praha nestačily. Nicméně ani jedna nedala svoji kůži lacino a bojovala o každý  bod.  Věřím, že příště se už alespoň jedné z nich podaří probojovat dále.

Je vidět ,že  dlouhodobá práce se začíná po letech opět projevovat.

Ostatní hráči vždy vyhráli alespoň jeden zápas. Asi za všechny bych zde vyzdvihla  boj Lukáše Mervarta / ročník 2004 /, který s o hlavu větším soupeřem neproměnil ve 2.setu 4 mečboly. I přesto, že zápas nakonec prohrál, ukázal obrovskou bojovnost a vůli po vítězství.

Všem hráčům děkuji za pěkné výkony.Klukům budeme držet palce na jejich prvním turnaji kategorie „A“.

hb